Remi Olimpije na vročem gostovanju v Bolgariji (VIDEO)

Evropa 26. Jul 202320:20 > 20:23 1 komentar

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov gostovali pri bolgarskem prvaku Ludogorc in iztržili remi 1:1 (1:1). Za Ljubljančane je v 14. minuti zadel kapetan Timi Max Elšnik, za moštvo iz Razgrada pa se je med strelce v 44. minuti vpisal Dominik Jankov.

Ljubljanski nogometaši so po uspešno preskočeni prvi oviri v najmočnejšem evropskem tekmovanju na drugi stopnički naleteli na serijskega bolgarskega prvaka. Ludogorec je teoretično favorit v tem dvoboju, vsaj na prvi tekmi pa tega ni upravičil; Olimpija se domov vrača z neodločenim izidom, a so domači do izenačenja prišli po veliki napaki gostov.

Slovenska ekipa je v večjem delu prvega polčasa igrala taktično zelo dobro in onemogočala domačo zasedbo, v kateri sta v prvi postavi sicer samo dva Bolgara. Že prvo priložnost pa so gostje tudi izkoristili, nepričakovano darilo domače obrambe s slabim izbijanjem žoge iz kazenskega prostora je izkoristil Timi Max Elšnik. V 14. minuti je takoj udaril po žogi z več kot 20 metrov in z natančnim strelom premagal vratarja Sergia Padta.

Sledilo je obdobje enakovredne igre, v kateri pa so imeli domači lepo priložnost v 23. minuti. Po prekršku Ivana Posavca so imeli prosti strel na robu kazenskega prostora, po strelu Kirila Despodova pa se je stresla prečka vrat Matevža Vidkovška.

Za ljubljansko zasedbo sta imela nato polpriložnosti še Jorge Silva in Marcel Ratnik, ko pa je že kazalo, da bodo šli Ljubljančani na odmor z lepo popotnico, je Ratniku ob Dominiku Jankovu spodrsnilo, tekmec je nato lahko sam prodrl v kazenski prostor, preigral Ahmeta Muhamedbegovića in nazadnje premagal še Vidovška za 1:1.

Že v sodnikovem dodatku prvega dela pa se je na drugi strani za strel od daleč odločil David Sualehe, vratar Ludogorca pa je žogo ob vratnici z nekaj težavami odbil v kot.

Močan naliv otežil delo nogometašem na igrišču

V nadaljevanju je sprva imela premoč gostujoča ekipa, nogometašem je za nekaj minut delo otežil še močan naliv. A pozneje so nogometaši iz Razgrada postajali vse bolj nevarni, najprej je v 64. minuti Vidovšek ubranil strel Mattiasa Tissere, ki je bil povsem sam na desetih metrih, nekaj minut zatem pa je ta igralec zadel, vendar je bil na srečo gostov pred tem Despotov pri podaji v prepovedanem položaju.

Vidovšek se je dvakrat izkazal še v 80. minuti, ko sta bila iz bližine z glavo nevarna Stas Delev in Tissera, Olimpija pa je dvoboj pripeljala do odličnega izhodišča pred povratno tekmo na svojem stadionu.

Če bo Olimpija uspešna v seštevku obeh dvobojev, bo njen tekmec boljši iz dvoboja med litovskim Žalgirisom iz Kaunasa in turškim Galatasarayem iz Istanbula. V primeru poraza v kvalifikacijah lige prvakov pa se bo preselila v 3. krog kvalifikacij evropske lige, tekmec pa bo poraženec obračuna med hrvaškim Dinamom iz Zagreba in kazahstansko Astano.

Kvalifikacije za ligo prvakov, drugi krog, prva tekma:

Ludogorec – Olimpija 1:1 (1:1)

Stadion Arena Ludogorec, sodniki: Saggi, Jensen, Dale (vsi Norveška).
Strelca: 0:1 Elšnik (14.), 1:1 Jankov (44.).
Razgrad: Padt, Piotrowski (od 54. Naressi), Goncalves, Duah (od 7. Tissera), Despodov (od 73. Rick), Witry, Russo, Plastun, Tekpetey (od 54. Rocha), Heister, Jankov (od 73. Delev).
Olimpija: Vidovšek, Jorge Silva, Sualehe, Nukić (od 66. Pedro Lucas), Elšnik, Ratnik, Muhamedbegović, Sešlar (od 86. Motika), Posavec (od 75. Florucz), Doffo, Rui Pedro (od 75. Gavrić).
Rumeni kartoni: Naressi, Witry; Doffo, Posavec, Nukić, Sualehe, Motika.

KONEC TEKME!

80. minuta: Nova velika priložnost za domače po neprevidnost osrednjega Olimpijinega branilskega para, a se je Vidovšek z dvojno obrambo še enkrat več izkazal.

73. minuta: Pedru Lucasu se je ponudila sijajna priložnost, da bi Olimpijo popeljal v vnovično vodstvo, a se mu je strel z glavo ponesrečil.

64. minuta: Vroče je bilo v kazenskem prostoru Olimpije. Ludogorec si je priigral lepo priložnost za drugi zadetek, a se je z obrambo izkazal Matevž Vidovšek.

58. minuta: Rui Pedro je prodrl z leve strani, kjer bi lahko pordal Mustafu Nukiću, a se raje odločil za strel in zgrešil vrata.

55. minuta: V Razgradu, kjer močno dežuje, tudi v začetku drugega dela spremljamo izenačen dvoboj. Več so pri žogi Ljubljančani, a si zaključnega strela ne uspejo priigrati.

44. minuta: GOOOL!!! 1:1! Ludogorec je minuto pred iztekom rednega dela v prvem polčasu izenačil. Nezbranost Olimpijine obrambe, predvsem Marcela Ratnika, je kaznoval Dominik Jankov.

37. minuta: Po podaji s kota je do strela neovirano prišel marcel Ratnik, a je branilec Ljubljančanov meril previsoko.

23. minuta: Izjemna priložnost za domače. S prostega strela je nevarno streljal kiril Despodov, a mu je veselje preprečil okvir vrat.

20. minuta: Ludogorec je po prejetem zadetku zaigral bistveno napadalneje, a zaenkrat še ni resneje ogrozil vrat Ljubljančanov.

14. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Olimpijo! Ljubljančani so zadeli iz prve priložnosti na tekmi. Od daleč je sprožil Timi Max Elšnik in zatresel mrežo Ludogorca s pomočjo vratnice.

Nogometaše Olimpije čaka izredno zahtevna tekma. Ne le zaradi favoriziranega tekmeca in igranja v gosteh, temveč tudi zaradi izjemno visokih temperatur. Dnevna temperatura v Razgradu se giblje okrog 40 stopinj Celzija, do začetka tekme pa naj bi se živo srebro spustilo malce pod 30, so sporočili Ljubljančani.