Nemci in Italijani razbili nasprotnike

FIFA Svetovno Prvenstvo 8. Sep 202122:35 > 23:04 0 komentarjev
Italijani so še naprej v odlični formi. Foto: Cal Sport Media via AP Images

Slovenska nogometna reprezentanca je v Splitu proti Hrvaški izgubila s 3:0 in si priprla vrata za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2022. Nemčija je na Islandiji slavila s 4:0, domači zmagi s 5:0 pa sta vknjižili Italija (proti Litvi) in Albanija (proti San Marinu).

Derbi dneva pa je potekal na Poljskem, kjer je gostila Anglija. V dvoboju dveh izmed najboljših napadalcev na svetu nismo videli zmagovalca. Harry Kane je v 72. minuti Angleže popeljal v vodstvo, Robert Lewandowski pa se je izkazal s podajo za zadetek Damiana Szymanskega v 92. minuti. Srečanje se je končalo z rezultatom 1:1.

Kane in Lewandowski sta bila kapetana svojih reprezentanc. Foto: guliverimage

Belgijci so v gosteh premagali Beloruse, edini gol na tekmi pa je dosegel Dennis Praet. V gosteh so bili uspešni tudi Nemci in Španci. Slednji so z 2:0 ugnali Kosovo.

Italija nadaljuje svoj dolg niz neporaženosti. Tokrat je padal Litva s 5:0.

Slovenci proti Hrvatom nemočni

Hrvaška je skozi srečanje bila veliko boljši tekmec. Povedli so v 33. minuti, ko je žoga zadela vratnico, Marko Livaja pa je odbitek brez težav poslal v prazno mrežo. Hrvati so prevladovali tudi v drugem polčasu. V 66. minuti je vodstvo podvojil Mario Pašalić, zadnji žebelj v krsto pa je zabil Nikola Vlašić v 94. minuti tekme.

Slovenija je sedaj četrta na lestvici skupine H. Za vodilnima reprezentancama, Hrvaško in Rusijo, zaostaja šest točk. Na tretjem mestu so Slovaki z dvema točkama naskoka nad Slovenci.

Evropske kvalifikacije za SP, 6. krog:

Torek, 7. september

skupina H:
Hrvaška – Slovenija 3:0 (1:0)
1:0 Livaja 33., 2:0 Pašalić 66., 3:0 Vlašić 90+4.

Azerbajdžan – Portugalska 0:3 (0:2)
0:1 B. Silva 26., 0:2 A. Silva 31., 0:3 Jota 75.
Irska – Srbija 1:1 (0:1)
0:1 Milinković-Savić 20., 1:1 Milenkovič AG 87.

skupina D:
Bosna in Hercegovina – Kazahstan 2:2 (0:0)
0:1 Kuat 52., 1:1 Pjanić 71., 2:1 Menalo 86., 2:2 Zaynutdinov 90+5.
Francija – Finska 2:0 (1:0)
1:0 Griezmann 25., 2:0 Griezmann 54.

skupina F:
Avstrija – Škotska 0:1 (0:1)
0:1 Dykes 30.
Danska – Izrael 5:0 (3:0)
1:0 Y. Poulsen 28., 2:0 Kjaer 32., 3:0 Skov Olsen 41., 4:0 Delaney 58., 5:0 Cornelius 90+1.
Ferski otoki – Moldavija 2:1 (0:0)
1:0 Olsen 68., 2:0 Vatnsdal 72., 2:1 Milinceanu 84.

skupina G:
Črna gora – Latvija 0:0 (0:0)
Nizozemska – Turčija 6:1 (3:0)
Strelci: 1:0 Klaassen 1., 2:0 Depay 16., 3:0 Depay 38., 4:0 Depay 54., 5:0 Til 80., 6:0 Malen 90., 6:1 Under 90+1.
Norveška – Gibraltar 5:1 (3:1)
1:0 Thorstvedt 23., 2:0 Haaland 27., 3:0 Haaland 39., 3:1 Styche 43., 4:1 Sorloth 59., 5:1 Haaland 90+1.

Sreda, 8. september:

skupina B:
Grčija – Švedska 2:1 (0:0)
Strelci: 1:0 Bakasetas 62., 2:0 Pavlidis 78., 2:1 Quasion 80.
Kosovo – Španija 0:2 (0:1)
Strelca: 0:1 Fornals 32., 0:2 Torres 90.

skupina C:
Italija – Litva 5:0 (4:0)
Strelci: 1:0 Kean 11., 2:0 Utkus AG 14., 3:0 Raspadori 24., 4:0 Kean 29., 5:0 Di Lorenzo 54.

Albanija – San Marino 5:0 (1:0)
Strelci: 1:0 Manaj 32., 2:0 Laci 58., 3:0 Broja 61., 4:0 Hysaj 68., 5:0 Uzuni 80.
Madžarska – Andora 2:1 (2:0)
Strelci: 1:0 Szalai 9., 2:0 Botka 18., 2:1 Llovera 82.
Poljska – Anglija 1:1 (0:0)
Strelca: 0:1 Kane 72., 1:1 Szymanski 90+2.