Infarkten zaključek prvenstva v Belgiji

Nogomet 4. Jun 202322:00 0 komentarjev

Nogometaši Antwerpna so se po infarktnem zadnjem prvenstvenem krogu po kar 66 letih razveselili naslova belgijskega prvaka.

Nogometni navijači v Belgiji bržkone ne pomnijo tako razburljivega zaključka prvenstva, kot so mu bili priča v letošnji sezoni. Pred zadnjim krogom so bili v igri za naslov kar trije klubi, saj sta imela Antwerpen in Union po 46 točk, eno manj pa je imel na svojem računu Genk.

Na zadnji tekmi sezone sta se med seboj pomerila Genk in Antwerpen, Union pa je gostil Brugge, prav vsi trije vodilni klubi pa so bili v določenem trenutku obračuna na pragu naslova. Najprej je dobro kazalo Genku, ki je povedel v 55. minuti, po zadetku le minuto pozneje pa nato Unionu. Slednji je bil po izenačujočem zadetku Atwerpna za nameček še korak bližje lovoriki.

A prava drama se je nato odvila v zaključku obračunov. Genk je v 75. minuti povedel z 2:1, medtem ko je minuto pred iztekom rednega dela na drugi tekmi Brugge izenačil na 1:1. Tedaj so imeli najboljše izhodišče nogometaši Genka, a je Antwerpen v izdihljajih tekme postavili končni izid 2:2. Točka mu je zadostovala za prvi naslov prvaka po kar 66 letih, saj je Brugge v sodnikovem dodatku Unionu zabil kar dvakrat, posledično pa je le ta še drugo sezono zapovrstjo končal kot tretji.

Klub iz predmestja Bruslja, ki se je v minuli sezoni vrnil v prvo ligo in nemudoma navdušil, tako ostaja pri enajstih naslovih prvaka, pri čemer velja dodati, da je zadnjo prvenstveno lovoriko osvojil daljnega leta 1933. Da je razočaranje pri Unionu še nekoliko večje, je ekipa za nameček ostala tudi brez nastopa v kvalifikacijah za ligo prvakov.

V belgijski ligi od Slovencev igra Jan Gorenc, njegov Eupen je zasedel 15. mesto med 18 ekipami.