Tri enajstmetrovke in avtogol za katastrofo Reala

La liga 8. Nov 202022:38 > 23:00
Angel Martinez/Getty Images

Nogometaši Valencie so dobili derbi 9. kroga španske La lige. Na svoji Mestalli so s 4:1 premagali Real Madrid.

Sportklub Slovenija

Netopirji so prekinili niz brez zmage, ki je trajal 4 tekme.

Zinedine Zidane danes ni mogel računati na Hazarda, Casemira in Militaa, saj so bili slednji pozitivni na testiranju za Covid-19.

Zdesetkana je bila tudi zasedba gostiteljev.

Ekipa iz Madrida je povedla v 23. minuti. Prelep zadetek je dosegel Karim Benzema, nadaljevanje pa je do popolnosti pripadlo netopirjem.

V 35. minuti je mrežo belega baleta iz bele točke načel Carlos Soler. Da je Valencia na odmor odšla s prednostjo, je tik pred iztekom prvega dela poskrbel kar Varane, ki je žogo nersrečno poslal v lastno mrežo.

Jesus Gil Manzano je v 2. polčasu dosodil še dve enajstmetrovki v korist netopirjev. V obeh primerih je bil uspešen Soler, ki je tako danes dosegel hat-trick.

23-letni vezist je prvi nogometaš, ki je v tem tisočletju dosegel tri zadetke iz bele točke na eni tekmi v La ligi.

Valencia ima trenutno 11 točk, toliko kot tudi osmouvrščena Barcelona.

Real Madrid je s 16 točkami na 4. mestu, na vrhu lestvice pa je Real Sociedad. Ekipa iz San Sebastiana ima trenutno 20 točk.