Real Madrid v 2. polčasu vendarle "zlomil" Valencio

La liga 18. Jun 202023:47 > 23:57
Denis Doyle/Getty Images

Po epidemiji virusa Covid-19 se nadaljuje mrtvi tek Barcelone in Real Madrida v boju za naslov. Po nedavni zmagi Barcelone je danes tudi drugouvrščeni Real odgovoril zmago in sicer na domači tekmi proti Valencii so se veselili zmage s 3:0.

Kljub dokaj visoki in zanesljivi zmagi Reala je bila to zelo težka zmaga za Real, ki je imel z netopirji kar nekaj težav. Malce pa jim je na pomoč priskočil tudi VAR.

Valencia je namreč povedla v 24. minuti preko Rodriga, a je bil zadetek po ogledu VAR-a glavnega sodnika razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja, nekega drugega nogometaša Valencie, ki je po mnenju sodnika vplivl na igro, so pa odločali milimetri.

Valencia je kljub vsemu igrala dobro in nudila dober odpor galaktikom. Slednji so povedli šele v 61. minuti, ko je veliko napako storil Kevin Gameiro, sledil je protinapad, ki ga je z zadetkom po podaji Edena Hazarda kronal Karim Benzema.

V 74. minuti je Zinedine Zidane opravil zamenjavo, po težki poškodbi križnih vezi se je na igrišče vrnil Marco Asensio, prvič v letošnji sezoni. In takoj po vstopu v igro je bil nagrajen, saj je ob svojem prvem stiku z žogo po podaji Ferlanda Mendya zadel za 2:0.

Prav tako se je Asensio izkazal s podajo pri zadnjem zadetku v 86. minuti, ko je v polno drugič na tekmi meril Benzema.

Real se je z današnjo zmago Barceloni znova približal na -2 točki. V naslednjem krogu pa beli balet čaka gostovanje pri Real Sociedadu.