Real zlomil Napoli, šestica Arsenala, preobrat Interja in PSV (VIDEO)

Liga prvakov 29. Nov 202322:25 > 23:00 0 komentarjev

V sredo so bile v 5. krogu lige prvakov na sporedu še tekme v skupinah od A do D. Arsenal je z visoko zmago 6:0 nad Lensom potrdil mesto v izločilnih bojih, Real je doma s 4:2 premagal Napoli, Inter pa se je po zaostanku z 0:3 v Lizboni vrnil in prišel to točke. Le točko je v Istanbulu osvojil Manchester United in ostal le še s teoretičnimi možnostmi za napredovanje v osmino finala.

Arsenal je pred domačimi gledalci krog pred koncem potrdil prvo mesto v skupini. Že prvem polčasu je Lensu nasul pet zadetkov, za končnih 6:0 pa je v 86. minuti z enajstmetrovke poskrbel Jorginho, ki je v igro vstopil v drugem polčasu.

Napredovanje si je v Andaluziji zagotovil tudi PSV. Nizozemci so proti Sevilli že zaostajali z 0:2, ko je sledil velik preobrat in veliko slavje s 3:2. Odločilni zadetek za zmago in uvrstitev v osmino finale je v drugi minuti sodnikovega dodatka postavil Ricardo Pepi.

Real je doma s 4:2 premagal Napoli in prišel še do pete zmage. Ponovno se je med strelce vpisal Jude Bellingham, ki je navdušil tudi Luko Dončića. Neapeljčani kljub porazu ostajajo v odličnem položaju, za potrditev med med najboljšimi 16 ekipami potrebujejo le še točko, ali pa tudi te ne, če Braga v zadnjem krogu ne zmaga.

Španci in Italijani na prvih dveh mestih

Inter v Lizboni zaostajal že s 3:0, a Benfica na koncu prednosti ni zadržala in Milančanom dopustila, da pridejo do izenačenja. Točka pomeni, da sta se iz skupine D v izločilne boje uvrstila Real Sociedad in Inter, vprašanje je le še to, kdo bo prvi v skupini in kdo bo šel v ligo europo.

Nekaj teoretičnih možnosti za to imajo še vedno tudi Lizbončani.

United dvakrat zapravil dva zadetka prednosti

Tekma v Carigradu je oddala resno kandidaturo za srečanje kroga. Manchester United je že po 18. minutah vodil z 2:0, v 55. minuti prek Scotta McTominaya prišel do vodstva 3:1, a tudi to ni bilo dovolj za slavje. Glavni razlog za razočaranje Angležev je katastrofalna dnevna forma vratarja Andreja Onane, ki se je podpisal pod vse tri zadetke Galatasarayja.

Unitedovi navijači v zadnjem krogu upajo na zmago svojih varovancev nad Bavarci in remi Dancev z Galatasarayem.

Oblak in Barcelona potrdila napredovanje

V skupini E je Jan Oblak z Atleticom iz Madrida gostoval v Rotterdamu in Feyenoord brez večjih težav premagal (3:1). Španci so si z novimi tremi točkami zagotovili mesto v izločilnih bojih.

Enako je z zmago nad Celticom (2:0) uspelo tudi Laziu. Rimljani so se s Škoti dolgo mučili, tri točke pa jim je z goloma v 82. in 85. minuti prinesel rezervist Ciro Immobile. Nizozemci bodo sezono nadaljevali v evropski ligi, Škoti jo bodo končali že pred zimo.

V skupini F je Dortmund slavil v Milanu (3:1) in si tako že zagotovil nastop v osmini finala. Bolj pester bo v zadnjem krogu boj za drugo mesto. Najbolje kaže Paris Saint-Germainu, ki je celo tekmo zaostajal proti Newcastlu, nato pa je v 98. minuti Kylian Mbappe izkoristil enajstmetrovko in Parižanom prinesel točko. S to imajo zdaj na drugem mestu sedem točk, v zadnjem krogu pa bi si z zmago pri Borussii zagotovili izločilne boje ne glede na razplet med Angleži in Italijani.

Derbi večera je bil na sporedu v Manchestru, kjer je gostoval Leipzig. Nemci so v prvi postavi zaigrali brez obeh Slovencev – Benjamina Šeška in Kevina Kampla, ki sta na zelenico prišla v drugem polčasu. Rdeči biki so po prvem polčasu vodili z 2:0, ko je bil dvakrat natančen Lois Openda. Toda meščani so svojo moč pokazali v drugem polčasu, ko so po vrsti zadeli Erling Haaland, Phil Foden in Julian Alvarez ter obdržali stoodstoten izkupiček.

Na drugi tekmi v skupini G je Young Boys premagal Crveno zvezdo z 2:0, čeprav so imeli Beograjčani v Švici številne priložnosti vsaj za častni zadetek. A ga niso dosegli, tako da rdeče-beli ostajajo brez nadaljevanja evropske sezone.

Mesto med zadnjo 16-erico si je z domačo zmago nad Portom (2:1) zagotovila tudi Barcelona. Kataloncem je tri točke v 57. minuti prinesel Joao Felix. S Portugalci se je pri devetih točkah z današnjim slavjem nad Antwerpom izenačil Šahtar iz Donjecka (1:0), tako da bo medsebojni obračun v zadnjem krogu odločil potnika v izločilne boje.