Navijači Chelseaja česa takega ne pomnijo že tri desetletja

Liga prvakov 13. Apr 20239:58 0 komentarjev

Nogometaši Chelseaja ne najdejo poti iz krize. Sinočnji poraz proti Realu Madridu v četrtfinalu lige prvakov je bil že njihov tretji na zadnjih petih tekmah.

Obračun proti madridskemu Realu, na katerem je Chelsea izgubil z 0:2, je bil za Londončane že četrti zaporedni, ki so ga sklenili brez doseženega zadetka. Neslaven niz so Londončani začeli proti Aston Villi (0:2), v nadaljevanju pa bili neuspešni tudi na prvenstvenem derbiju proti Liverpoolu (0:0), Wolverhamptonu (0:1) in sinoči proti že omenjenemu španskemu nogometnemu velikanu.

Angleški predstavniki, ki je samo v letošnji sezoni za okrepitve zapravil kar 611 milijonov evrov, kljub zamenjavi trenerja ne najde poti iz krize, saj tako dolge strelske suše ne pomni že vse od leta 1993. Še več, v letošnji sezoni gola ni dosegel na kar 17 tekmah, kar se mu ni pripetilo že vse od sezone 1994/95.

“Končni izid je realnost,” je po tekmi dejal trener londonske zasedbe Frank Lampard, prepričan, da njegovi igralci vendarle niso igrali tako slabo in da še niso izgubilo možnosti za preboj v polfinale. “Na Stamford Bridgeu se lahko zgodi marsikaj. Moramo verjeti, saj nismo nič slabša ekipa od reala. Moramo biti le bolj samozavestni in verjeti vase. Igralci se ne zavedajo, kako dobri so,” je poudaril Lampard.

Pričakovano so bili po tekmi bistveno bolj zadovoljni v taboru Reala. A njihov strateg Carlo Ancelotti je priznal, da si je pred povratnim dvobojem prihodnji teden želel še izdatnejše prednosti, saj je Chelsea po izključitvi Bena Chilwella v drugem polčasu tekmo sklenil z le deseterico na igrišču.

“Lahko bi dosegli še kakšen gol. V zaključku nam je primanjkovalo energije. Vseeno moramo biti zadovoljni, predstavo pa ponoviti še na povratni tekmi. Na Stamford Bridgeu bomo morali odigrati popolno tekmo. V Londonu bomo trpeli, a se bomo tudi borili,” je poudaril Italijan.