Nemčija kliče: vikend, po katerem se Keku prešerno smeji (VIDEO)

Nogomet 16. Apr 20248:42 1 komentar
Benjamin Šeško

Za slovenskimi nogometnimi reprezentanti je odličen vikend v majicah svojih klubov. V polno so merili Benjamin Šeško, Žan Celar, Adam Gnezda Čerin, David Brekalo, Jon Gorenc Stanković in Nino Žugelj, tudi nekateri drugi pa so še kako opozorili nase.

Ogledniki Newcastla, Chesleaja in ostalih velikanov so si v sobotnem popoldnevu svoje urnike rezervirali za ogled tekme med Leipzigom in Wolfsburgom.

Rdeči biki imajo v svojih vrstah celo kopico nogometašev, ki so pod drobnogledom klubov elitnega evropskega razreda in med njimi je zagotovo tudi Benjamin Šeško. Slovenski reprezentant je omenjenim skavtom znova sporočil: “Znam zabijati gole!” Radečan je v 68. minuti tekme zadel za 2:0 in s tem števec klubskih zadetkov v tej sezoni dvignil na številko 13. Leipzig je tekmo dobil s 3:0.

Ko je govora o vročih strelcih, enostavno ne moremo mimo izjemne forme Žana Celarja. Nekdanji član Maribora je z bele točke dosegel edini gol na tekmi med Luganom in Grasshopersom, s 13 zadetki pa je še vedno najboljši strelec švicarske lige.

V polno tudi vezisti

Navijači grškega Panathinaikosa so se ta teden znova razveselili zmage in zadetka slovenskega reprezentanta. A čeprav je zelo dobro odigral dvoboj proti Lamii (3:1), se tokrat Andraž Šporar ni vpisal med strelce, zato pa je to uspelo Adamu Gnezdi Čerinu, ki je s krasnim zaključkom v 18. minuti izničil hitro vodstvo Lamie. Benjamin Verbič je v igro vstopil v zaključku srečanja.

Pomemben zadetek je za graški Sturm proti Hartbergu dosegel Jon Gorenc Stanković, črno-beli pa so z zmago na lestvici ujeli vodilni Red Bull Salzburg, ki je izgubil proti LASK-u. Svoje je k zmagi s 3:1 dodal tudi Tomi Horvat, ki je vpisal asistenco pri prvem zadetku Sturma. Novo podajo ima na svojem računu tudi nogometaš Celja Žan Karničnik.

Sijajen začetek sezone je na Norveškem uspel Ninu Žuglju. Njegov Bodo/Glimt je proti Lillestromu vpisal še tretjo zaporedno zmago, nekdanja vijolica pa je po dveh asistencah v prvem krogu zdaj dosegla še prvi zadetek v novem tekmovanjem obdobju.

Dobro pa gre tudi branilcem

Izjemen vikend pa je tudi za Davidom Brekalom, ki je v ameriški ligi MLS po preobratu z Orlandom slavil proti DC Unitedu. Za zmago svojega moštva je še kako zaslužen “slovenski kralj”, kot so ga poimenovali upravljalci družbenih omrežij Orlanda, saj je Brekalo v 82. minuti tekme s svojim prvencem izid izenačil na 2:2, v zaključku tekme pa so levi prišli do zmage.

Čeprav ni dosegel gola pa je izvrstno tekmo v dresu Sočija odigral še en slovenski branilec Vanja Drkušić, ki je s svojim moštvom zabeležil presenetljivo zmago proti moskovskem Spartaku. Za svojo predstavo je bil nekdanji član Brava izbran celo v enajsterico kroga.

Enajsterica ruske lige

Ljubljančan si je pripel prvenstveno zvezdico

Zadnjo reprezentančno tekmo je odigral marca 2021, vseeno pa Kenan Bajrić zagotovo ostaja na radarju selektorja Matjaža Keka. Tudi zato, ker Ljubljančan redno igra za Slovan iz Bratislave, s katerim si je ta konec tedna ekspresno zagotovil nov naslov državnega prvaka.

Bajrić je za Slovan v tej sezoni odigral že 39 tekem, izpustil je vsega pet dvobojev v vseh tekmovanjih.