Triler v skupini smrti, Šeško zatresel mrežo, poraz Barcelone (VIDEO)

Liga prvakov 13. Dec 202322:55 > 22:57 1 komentar

Znani so vsi udeleženci osmine finala lige prvakov. Izredno razburljivo je bilo v skupini F, kjer je Borussia Dortmund na koncu osvojila prvo mesto, drugi pa je bil PSG. AC Milan je prišel do tretjega mesta in si zagotovil evropsko pomlad, zadnje mesto pa je osvojil Newcastle United. V skupini G je Leipzig premagal švicarski Young Boys (2:1), Benjamin Šeško je v 51. minuti srečanja dosegel svoj drugi zadetek v ligi prvakov. Presenetljiv poraz si je privoščila Barcelona, ki je izgubila na gostovanju v Antwerpnu (2:3).

Benjamin Šeško je tekmo proti Young Boys začel v prvi enajsterici in že v 6. minuti srečanja zatresel mrežo Švicarjev. Toda po posredovanju VAR-a je glavni sodnik srečanja zadetek upravičeno razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Na odmor sta tekmeca odšla z začetnih 0:0, toda že v 51. minuti je slovenski napadalec znova zatresel mrežo, zadetek pa je tokrat obveljal. Toda vodstvo domačinov ni trajalo dolgo, že v 53. minuti so gostje izenačili.

Leipzig je v 56. minuti tekme v vodstvo popeljal Emil Forsberg, s podajo pa se je izkazal Kevin Kampl.

Na drugem srečanju je Crvena zvezda gostila Manchester City. Otočani so v Beograd prišli s povsem pomlajeno zasedbo, na koncu pa so varovanci Pepa Guardiole slavili s 3:2.

Meščani so tako pričakovano končali na vrhu skupine G, v izločilne boje pa so se prebili še nogometaši Leipziga. Young Boys se seli v ligo Evropa, rdeče-beli pa se poslavljajo od evropskih tekmovanj.

Vrhunci srečanja v Beogradu:

Izredno napeta skupina F

V skupini F se do samega zaključka ni vedelo, kdo se bo prebil na drugo oziroma tretje mesto. Newcastle je sprva povedel in dolgo časa je kazalo, da se bodo na severovzhodu Anglije veselile preboja v izločilne boje, toda na koncu je Milan prišel do zmage in tretjega mesta, saj je PSG uspel remizirati v Dortmundu.

Zadetek, ki je Milanu prinesel tretje mesto:

Presenetljiv poraz Barcelone

Barcelona si je že pred zadnjim srečanjem zagotovila prvo mesto v skupini H, Antwerpen pa je bil že odpisan. Toda tekma v Belgiji je ponudila kar pet zadetkov, Katalonci so se dvakrat vrnili, a je v sodnikovem podaljšku častno zmago domačinom prinesel George Ilenikhena.

Kar osem zadetkov so gledalci videli na Dragãu, kjer je Porto s 5:3 ugnal Šahtar Doneck.

Manchester United pomahal v slovo

Manchester United je na Old Traffordu za napredovanje nujno potreboval zmago. A proti Bayernu je ni dobil. Še več. Münchenčani so tudi v Manchestru ugnali rdeče vrage. Slavili so z 1:0, edini zadetek na tekmi je dosegel Kingsley Coman po podaji Angleža Harryja Kana. Ob tem je v skupini A slavil Kobenhaven (1:0 proti Galatasarayju), Danci tako poleg Bavarcev potujejo v osmino finala, Turki pa v drugorazredno evropsko tekmovanje.

Sevilla ostala brez tretjega mesta

V skupini B je bilo že pred zadnjim krogom odločeno, kdo se bo uvrstil v osmino finala lige prvakov. Arsenal si je zagotovil prvo, PSV drugo mesto. Tekmeca sta se tokrat pomerila med seboj, tekma se je končala z 1:1.

Zanimivo je bilo v boju za tretje mesto. Sevilla je morala na gostovanju ugnati Lens, kar pa ji ni uspelo. V Franciji so domačini slavili z 2:1. Sevilla, aktualna zmagovalka evropske lige, se tako že po skupinskem delu lige prvakov poslavlja od evropskih tekmovanj.

Real je v Berlinu ugnal Union s 3:2 in zanesljivo osvojil prvo mesto v skupini C. V Neaplju na tekmi med Napolijem in Brago je sodil Slovenec Slavko Vinčić. Neapeljčani so na stadionu Diega Armanda Maradone povedli že v 9. minuti, ko je za avtogol poskrbel branilec Portugalcev Serdar Saatco. Prednost je podvojil Victor Osimhen za končni izid 2:0.

Real je osvojil prvo mesto, Napoli drugo, v evropsko ligo potuje Braga.

V skupini D se je tekma med real Sociedadom in Interjem končala brez zadetkov, Španci so tako osvojili prvo mesto v skupini, lanski finalisti drugo. Benfica se je po zmagi nad Salzburgom s 3:1 prebila v Ligo Evropa.