PLT: Goleada na Bonifiki brez zmagovalca (VIDEO)

Nogomet 6. Dec 202319:45 > 19:49 1 komentar

Derbi 18. kroga v Prvi ligi Telemach med Koprom in Mariborom se je končal brez zmagovalca, na Bonifiki je bilo 3:3. Strelsko zelo razpoloženi so bili tudi Domžalčani, ki so Aluminij v gosteh odpravili s kar 5:0. V četrtek sta na sporedu še dve tekmi. Mura gosti Rogaško, v Stožicah pa se bosta med seboj pomerila mestna tekmeca Olimpija in Bravo.

Po tekmi med Aluminijem in Domžalami so bili nogometaši izredno strelsko razpoloženi tudi na Obali, kjer sta se v derbiju kroga pomerila Koper in Maribor. Primorci so vodili kar trikrat, a so se Mariborčani vselej vrnili in na koncu iztržili točko (3:3). Z zadetki bogato tekmo je z golom iz enajstmetrovke že v četrti minuti odprl Nik Omladić, le deset minut pozneje pa je izid z mojstrovino poravnal Arnel Jakupović.

Nemara še lepši je bil gol Soudanija za 2:2, ki je Jana Koprivca premagal z volejem, še pred tem pa je za novo vodstvo Kopra po hudi napaki Jana Repasa v 29. minuti poskrbel Ahmed Ankrah. V drugem polčasu se je mreža zatresla še dvakrat. V 65. minuti je za domače zadel Luka Vešner Tičić, končni izid pa je v 85. minuti iz najstrožje kazni postavil Josip Iličić.

Domžale v velikem slogu do četrte zaporedne zmage

Nogometaši Domžal so v zaključku jesenskega dela prvenstva ujeli formo. V Kidričevem so se razveselili še četrte zaporedne zmage, potem ko so nadigrali Aluminij s kar 5:0. Strelski pohod proti vratom domačih je v 15. minuti začel Mario Krstovski, z golom v 29. minuti pa ga je po sijajni podaji Luke Topalovića nadaljeval Danijel Šturm.

Štiriindvajsetletnik se je še drugič med strelce vpisal na začetku drugega dela, manj kot 20 minut pozneje pa se je svojega prvenca v Prvi ligi Telemach po podaji iz kota razveselil Belmin Bobarić. V izdihljajih tekme je še tretji gol na tekmi vpisal Šturm in tako kronal sijajno predstavo v Kidričevem.

Celjani v drugem polčasu razbili

Začelo se je že v torek. Celjani, ki so zaradi sneženja ostali brez sobotne tekme proti Kopru, so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav, da so strli odpor žilavih Radomljanov, potem pa so v začetku drugega polčasa postavili stvari na svoje mesto in prišli do visoke zmage. Vse je bilo odločeno v manj kot petih minutah. Najprej je v 52. minuti zadel branilec David Zec, potem pa v 56. minuti še Tamar Svetlin. V zadnjem delu tekme sta v polno merila še Brazilec Edmilson in v sodnikovem dodatku še kapetan Denis Popović, ki je na igrišče prišel s klopi.

Če tokrat ne zmagajo, kdaj sploh bodo?

Mura je znova zapadla v hudo krizo. Tako hudo, da je le še štiri točke nad rdečo cono, kar bi moral biti razlog, da so v taboru črno-belih prižgani vsi alarmi. A vsaj navzven je za zdaj v ponosu nogometnega Prekmurja vse relativno mirno, črno-beli pa razmišljajo predvsem o tem, kako bi z zmago proti zadnjeuvrščeni Rogaški vsaj malce popravili svoj položaj na prvenstveni razpredelnici. Po drugi strani pa, če trdoživi tekmeci iz Rogaške Slatine iz Fazanerije odnesejo ugoden rezultat, se bodo pri Muri res morali vprašati – bo naša realnost celo boj za obstanek?

NŠ Mura nogomet Dardan Shabanhaxhaj Zan Trontelj

Ljubljanski derbi z lepotno napako

Kakšna bo podoba tokratnega ljubljanskega derbija? Odgovor na to bo v prvi vrsti podala zelenica stadiona Stožice. Od njenega stanja bo namreč še kako odvisno, kakšno predstavo bosta lahko ponudila Olimpija in Bravo. Zmaji iščejo odgovore po porazu na večnem derbiju, ki je ustavil njihov zalet in pot proti vrhu, Bravo na največji stadion v državi prihaja na krilih pomembne zmage proti Muri, s katero je znova blizu mest, ki peljejo v Evropo. Kdo bo tokrat vladar prestolnice?