Pozabljeni Berić zadeva na Kitajskem

Nogomet 5. Nov 202318:34 0 komentarjev
Robert Berić v dresu Tianjina. FOTO: Profimedia.

V Sloveniji že nekoliko pozabljeni Robert Berić se je spet vpisal med strelce v kitajski prvi ligi. Tokrat je zadel za zmago svoje ekipe Tianjin Jinmen Tiger v gosteh pri Nantongu Zhiyunu z 2:1. To je bil že njegov deseti prvenstveni gol sezone.

Robert Berić je po dveh letih, ki ju je prebil v ZDA in v tem času za Chicago Fire v tamkajšnji MLS zabil 19 golov, pred letom in pol odšel na Kitajsko. Okrepil je tamkajšnjega prvoligaša Tianjin Jinmen Tiger.

Nekoliko pozabljeni nekdanji napadalec Interblocka, Maribora, dunajskega Rapida in Saint Etienna, ki je v reprezentanci nazadnje zaigral pred štirimi leti, tudi na Kitajskem zabija gole.

V tej sezoni je 32-letni napadalec, ki je za Slovenijo odigral 25 tekem, še posebej učinkovit, v 28 nastopih je dosegel deset golov.

Desetega ta konec tedna, ko je ob koncu prvega polčasa zadel za vodstvo Tianjina proti Nantongu z 2:0.

Na koncu je s svojo ekipo zmagal z 2:1 in je trenutno na osmem mestu elitne kitajske lige, v kateri nastopa 16 moštev. Odigral je vseh 90 minut.