City streznil novega prvaka – 4:0!

Premier Liga 2. Jul 202022:45 > 23:10
Getty Image/Laurence Griffiths

Nogometaši Manchester Citya so v 32. krogu Premier lige deklasirali novega prvaka zasedbo Liverpoola s 4:0 (3:0) in tako redsom prizadejali drugi prvenstveni poraz v sezoni potem, ko jih je pred tem uspel premagati Watford s 3:0.

Po izenačenem začetku so pri Liverpoolu imeli prvo veliko priložnost potem, ko je Salah lepo prišel do strela po tleh a je žoga končala v vratnici.

Pet minut kasneje je Gomez v kazenskem prostoru podrl Sterlinga, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel Kevin De Bruyne. Sterling je bil za Gomeza prava nočna mora, tudi nasplošno pa je bila obramba Liverpoola precej pod nivojem. V 35 minuti je po podaji Fodena Sterling žogo poslal med nogama Gomezu v gol. To je bil prvi gol Sterlinga na sicer deveti tekmi proti nekdanjemu klubu.

Ob koncu prvega polčasa so pri Cityu pripravili novo mojstrovino. Po lepi akciji je za rezultat polčasa 3:0 zadetek dosegel Phil Foden

Vprašanje o zmagovalcu je bilo takrat že rešeno. V drugem polčasu je tempo nekoliko padel. Mane je po enem izmed dvobojev zahteval enajstmetrovko, ki pa je ni dobil, na drugi strani pa je City vnovič dosegel zadetek. Po hitri akciji je De Bruyne našel Sterlinga, ki je streljal proti vratom, žogo pa je v mrežo preusmeril za avtogol Alex Oxlade-Chamberlain

Sinjemodri so tekmo zanesljivo pripeljali do konca in bili v 95. minuti blizu, da bi postavili češnjo na torto toda zadetek Mahreza za 5:0 je bil upravičeno razveljavljen. Pred začetkom tekme so si pri Cityu pripravili špalir za prvaka, na igrišču pa za njih ni bilo milosti.