Koper dolgo grozil, a vseeno ostal brez polfinala

Prva liga 29. Okt 201917:41 > 17:48
NZS

Aluminij je druga ekipa, ki se je uspela uvrstiti v polfinale slovenskega pokala. Koper je povratno tekmo sicer pred domačimi gledalci dobil s 3:2, vendar se je Aluminij veselil polfinala zaradi zadetka v gosteh.

Koprčani so sanjsko začeli srečanje na Bonifiki. Že v prvi minuti so domači namreč prišli do enajstmetrovke, ki jo je s “panenko” uspešno izvedel Dare Vršič in prednost s prve tekme je bila izničena. Vendar v nadaljevanju se je prebudil tudi Aluminij in preko Nemanje Jakšiča prišel do izenačenja v 28. minuti. Že čez štiri minute so Primorci vnovič povedli, po napaki Luke Janžekoviča je žogo iz neposredne bližine v gol potisnil Žan Žužek.

V drugem polčasu se je Aluminij še enkrat več vrnil nazaj v igro, za rezultat 2:2 je poskrbel Mihael Klepač. Vendar Koper se ni dal in v 78. minuti prišel do nove enajstmetrovke, ki jo je znova realiziral Vršič. Ampak na koncu je Koprčanom zmanjkalo časa za še en zadetek, ki bi jim prinesel tudi uvrstitev v polfinale slovenskega pokala.

V veliko bolj zgodnjem terminu, si je danes polfinale priigrala že ekipa Radomelj, ki je izločila Celje.