Svetovni prvaki boljši od evropskih

Reprezentance 14. Nov 202022:34 > 22:38
REUTERS/Rafael Marchante

V skupini 3 divizije A Lige narodov je Francija v sijajni tekmi premagala Portugalsko z 1:0, Švedska pa je bila boljša od Hrvaške z 2:1.

Dvoboj evropskih prvakov Portugalcev in svetovnih prvakov Francozov se je končal z minimalno zmago galskih petelinov. Franciji je zmago prinesel Ngolo Kante in tako svoji reprezentanci zagotovil prvo mesto v skupini.

Srečanje je bilo izvrstno od začetka do konca. Priložnosti so se vrstile na eni in drugi strani, čeprav so bili Francozi nekoliko konkretnejši. Zadetek so dosegli v 54. minuti, ko je do odbite žoge prišel Kante in zatresel mrežo.

Po prejetem zadetku so Portugalci pritisnili, ampak med vratnicami je kraljeval Lloris in znova dokazal, za kako vrhunskega vratarja gre.

Reuters, Claudio Bresciani

Reprezentanca Hrvaške je doživela še četrti poraz v Ligi narodov. Švedska je bila boljša z 2:1.

Švedi so imeli že po prvem polčasu dva gola prednosti. Povedli so v 36. minuti z zadetkom Dejana Kuluševskega, ki si je lepo izboril prostor in izkoristil podajo Mikela Lustiga.

V zadnjih trenutkih sodniškega dodatka so imeli Švedi kot, najvišji v skoku je bil Marcus Danielsson, ki je žogo poslal v gol za 2:0.

V prvem polčasu je imela Hrvaška samo eno priložnost, Ivan Perišić je po samostojnem prodoru streljal, ampak je odlično ubranil Robin Olsen.

Hrvaška je svoj zadetek dosegla v 82. minuti, ko je Danielson žogo nesrečno poslal v lastno mrežo.

Po petih tekmah je na prvem mestu Francija s 13 točkami, sledi Portugalska z 10-imi, Švedska in Hrvaška pa imata po 3.

Zadnje kolo v tej skupini bo na sporedu v torek, ko bo Francija igrala proti Švedski, Hrvaška pa proti Portugalski.