Senzacija Tadžikistana, v četrtfinalu tudi Avstralci (VIDEO)

Nogomet 28. Jan 202421:42 0 komentarjev

Nogometaši Avstralije in Tadžikistana so prvi četrtfinalisti azijskega prvenstva v Katarju. V osmini finala je Avstralija, prvak leta 2015, s 4:0 ugnala Indonezijo, Tadžikistan pa je bil po streljanju enajstmetrovk presenetljivo boljši od Združenih arabskih emiratov, v rednem delu se je tekma končala z izidom 1:1.

Avstralija je proti Indoneziji povedla z avtogolom tekmecev, izid prvega polčasa je postavil Martin Boyle, preostala dva gola pa sta padla povsem ob koncu tekme, tretjega je v 89. minuti dosegel Craig Goodwin, četrtega pa Harry Souttar v prvi minuti sodnikovega dodatka.

Tadžikastan, novinec na celinskem tekmovanju, je proti Združenim arabskim emiratom prešel v vodstvo v 30. minuti, ko je gol dosegel branilec Vahdat Hanonov, nato je njegova obramba odbijala napade tekmecev vse do pete minute sodnikovega dodatka, ko so si emirati zagotovili podaljšek. V dodatnih minutah golov ni bilo, Tadžikistan pa je bil bolj zbral pri streljanju enajstmetrovk.

Avstralci se bodo v četrtfinalu merili z zmagovalcem torkovega dvoboja med Savdsko Arabijo in Južno Korejo, Tadžikistanci pa bodo tekmeca dobili že dan prej, to bo boljši s tekme med Irakom in Jordanijo.