Trije od štirih: Slovenci za slovo od leta navdušili v Avstriji

Nogomet 11. Dec 202319:18 0 komentarjev
Tomi Horvat v majici Sturma v zadnjem času igra v odlični formi. FOTO: Profimedia.

Za slovenskimi nogometaši, ki si kruh služijo v avstrijski Bundesligi, je sijajen konec tedna. Kar trije od štirih Slovencev, ki igrajo v najboljši avstrijski ligi, so bili imenovani v idealno enajsterico zadnjega kroga, ki jo je izbral avstrijski Skysports.

V idealni enajsterici 17., zadnjega jesenskega kroga najboljše avstrijske lige, so bili izbrani Nik Prelec, Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat.

Gorenc Stanković in Horvat, ki je v zadnjem času v odlični formi, sta Sturmu pomagala do zmage nad Rheindorf Altachu z 1:0. Oba sta odigrala vseh 90 minut.

Prelec je zabil gol za zmago Tirola v gosteh pri Blau-Weiss Linzu z 2:1. Igral je 89 minut. Pri tej zmagi je pri Tirolu v drugem polčasu sodeloval še en slovenski nogometaš, vezist Sandi Ogrinec.

V Avstriji so prvoligaši pretekli konec tedna odigrali zadnje tekme v letošnjem letu. Prvenstvo se bo nadaljevalo februarja prihodnje leto.

Sturm je na drugem mestu in le za dve točki zaostaja za vodilnim Salzburgom, medtem ko Tirolu kaže precej slabše. Trenutno je na 11. mestu lestvice, na kateri je 12 klubov.