Martinez odrešil Aston Villo, grško slavje v Carigradu (VIDEO)

Evropa 18. Apr 202420:30 > 23:55 0 komentarjev

V nogometni evropski konferenčni ligi sta znana prva polfinalista. Na povratnih četrtfinalnih tekmah sta si polfinale po podaljšku in enajstmetrovkah priborila Fiorentina in Aston Villa. V večernih dvobojih je Olympiakos po enajstmetrovkah izločil Fenerbahče slovenskega reprezentanta Mihe Zajca, Brugge pa ni imel težav s PAOK-om.

Na prvi tekmi med Fiorenino in Viktorio iz Plzna zadetkov ni bilo, prav tako pa ne v rednem delu na povratni v Italiji. Gostje so od 66. minute igrali le z desetimi po rdečem kartonu Caduja. Fiorentina je nato v podaljšku le strla češko ekipo, zadela sta Nicolas Gonzalez (92.) in Cristiano Biraghi (108.).

V Lillu je Aston Villa branila prednost 2:1 s prve tekme. Domača zasedba je povedla z golom Yusufa Yazicija v 15. minuti, po golu Benjamina Andreja v 68. so bili Francozi zelo blizu napredovanju. A je Villi z golom Mattyja Casha v 87. minuti, pri katerem je domači vratar Lucas Chevallier po trku s soigralcem izpustil žogo, le uspelo izsiliti podaljšek.

Ta golov ni prinesel, odločile so enajstmetrovke, pri katerih so domači zapravili dve, gostje pa eno. Odločilno je v peti seriji vratar Ville Emiliano Martinez ubranil strelcu drugega gola Andreju.

V večernih tekmah – Miha Zajc je tekmo začel na klopi Fenerbahčeja in v igro vstopil v 86. minuti – je Olympiakos po enajstmetrovkah izločil turško ekipo. Brugge je tudi na povratni tekmi premagal PAOK, tokrat z 2:0