Azerbajdžanke so se Slovenkam oddolžile za poraz

Odbojka 10. Avg 202320:19 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na pripravljalni tekmi pred bližnjim evropskim prvenstvom danes v Mariboru izgubila z Azerbajdžanom z 2:3 (16, -20, 17, -22, -16). To je bila za slovensko izbrano vrsto že druga tekma proti Azerbajdžankam, v sredo so Slovenke v Ljubljani slavile s 3:1.

Izbranke italijanskega stratega na slovenski klopi Marca Bonitte so zadnji del priprav na evropsko prvenstvo začele z dvema tekmama z Azerbajdžanom. Na prvem od dveh dvobojev so bile boljše s 3:1, danes pa po precej bolj izenačenem dvoboju morale priznati premoč tekmicam po petih nizih.

Danes so se odbojkarice preselile v Maribor, kjer je bila ta tekma del odbojkarskega spektakla, kot so pri domači zvezi poimenovali dvojni spored – zvečer bo namreč v dvorani Tabor na vrsti še prijateljska tekma moške reprezentance proti Egiptu, na njej pa se bo reprezentančno upokojil Mitja Gasparini.

Odbojkarice so dvoboj z Azerbajdžankami začele zanesljivo, povedle z 9:6 in prednost v uvodnem nizu vseskozi zadržale. V drugem nizu so slovenske hitro zaostale (10:12) in potem niso mogle več priti blizu tekmicam, ki so niz dobile s 25:20.

V tretjem so gostiteljice odgovorile s podobno mero in brez večjih težav zmagale s 25:17, bolj izenačen pa je bil spet četrti niz. Slovenke so se približale na 19:21, a nazadnje izgubile z 22:25.

Odločal je peti niz, v katerem so se gostiteljice že znašle v velikem zaostanku (8:12), a so se še vrnile in izenačile na 13:13. V končnici so bile spet bolj zbrane Azerbajdžanke in na koncu slavile s 16:14.

Pred odhodom na evropsko prvenstvo, ki bo potekalo v Belgiji, Italiji, Nemčiji in Estoniji, bodo Slovenke odigrale še dve prijateljski tekmi, s Hrvaško se bodo pomerile 12. in 13. avgusta v Ljubljani.

Prva tekma na EP v Gentu pa Slovenke čaka proti Poljski 18. avgusta. V skupini A igrajo še domačinke Belgijke, Madžarke, Srbkinje in Ukrajinke.