Gregor Ropret po epskem preobratu do nove lovorike (VIDEO)

Odbojka 2. Nov 20237:58 0 komentarjev

Odbojkarji Perugie so po pravi drami ubranil superpokalni naslov. Tako kot lani v Cagliariju so tudi letos v finalu s 3:2 v nizih ugnali Lube Civitanovo. To je za Perugio skupno že peti naslov v tem tekmovanju.

Perugia ostaja kraljica italijanskega superpokala, a vse skupaj ponovno ni šlo tako gladko, kot bi marsikdo pričakoval. Lube je povedla z 2:0 v nizih, tudi v tretjem nizu je imela prednost 20:17, ko je Perugia na krilih neustavljivega napadalnega trojčka Kamila Semeniuka, Wilfreda Leona in nove okrepitve Wassima Ben Tare, ki je bil na koncu izbran tudi za MVP, počasi začela treti odpor nasprotnikov.

Zasuk v tretjem nizu:

V tretjem nizu je Lube po vodstvu za tri točke (20:17) do konca uspela priti le še do ene točke, v četrtem, ki se je zapeljal krepko preko številke 30, je Perugia ubranila pet zaključnih žog za zmago Lubeja in niz dobila s 34:32. Psihološko navdahnjena pa je prepričljivo dobila tudi odlični peti niz.

Perugia je po katastrofalnem zaključku pretekle sezone, ko je ostala celo brez nastopa v ligi prvakov, zamenjala trenerja. Andreo Anastasija je zamenjal Angelo Lorenzetti, ki je zdaj osvojil še četrti superpokal. Vse z različnimi ekipami – Modena, Trentino, Piacenza in zdaj še Perugia.

Drama v četrtem nizu:

Ropret prišel enkrat na servis

Leon in Tunizijec Ben Tara sta se ustavila pri 21 točkah, Semeniuk jih je dosegel 20, pri poražencih pa je bil z 22 točkami najučinkovitejši Adis Lagumdžija, Ivan Zajcev se je ustavil pri številki 15, mladi bolgarski biser Aleksandar Nikolov, ki je v polfinalu odigral popolno tekmo, pa pri 12. Perugia mu ni pustila, da se razleti, Bolgar je iz 21 napadov dosegel osem točk.

Gregor Ropret pri Perugii ni veliko igral. Enkrat je prišel na servis in naredil napako.