Šolske napake pokopale Olimpijine upe na novo domačo zmago

Hokej 1. Nov 202321:49 0 komentarjev
Olimpija Dunaj

Hokejisti Olimpije so v 18. krogu lige ICE morali priznati premoč Dunaju, ki je v Tivoliju slavil s 3:2. Ljubljančani tako niso uspeli nadgraditi nedeljskega slavja nad Asiagom, z 19 točkami osvojenimi točkami pa je zdrsnila na 10. mesto na lestvici.

Ljubljanska zasedba je v nedeljo po 331 dneh oziroma skoraj 11 mesecih dočakala zmago v domačem Tivoliju. Zmaji so Asiago nadigrali s 5:1 in na krilih uspeha proti Italijanom so krenili tudi v današnji praznični obračun.

Tekmec na drugi strani ledene ploskve je bil pravšnji, da bi lahko Olimpija na domačih tleh povezala dve zmagi v nizu. Dunaj je namreč v začetku te sezone v veliki krizi, trenutno zaseda šele predzadnje, 12. mesto v ligi. In tudi začetek tekme je bil obetaven.

V prvi tretjini je bila četa Upija Karhule občutno boljši nasprotnik, svojo premoč pa je kronala v 13. minuti. Izza gola je podal Jaka Šturm, plošček se je odbil od gostujočega branilca, pred vrati pa je bil zbran Žiga Mehle, ki je poskrbel za vodstvo domačih. Sreča je zeleno-bele spremljala tudi v zaključku prvih 20 minut, ko je Ville Leskinen ob prednosti igralca več streljal z razdalje, ploščica pa je na poti proti golu znova zadela igralca gostov in prevarala Lorenza Widhalma za 2:0.

Če se je še do slabe polovice tekme zdelo, da imajo domači vse pod nadzorom, pa se jim je v le 52 sekundah vse podrlo. Praktično iz nič je najprej znižal Lukas Kainz, točno na prelomu v drugi ‘polčas’ tekme pa je zadel še Trevor Cheek in obračun postavil na izhodišče.

Olimpija je po kratkem mrku spet zaigrala bolje, imela več od igre in tudi boljše priložnosti. Ko se je že zdelo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek ali morda celo kazenski streli, pa so si – kot ničkolikokrat letos – na obrambni črti zmaji spet privoščili napako, po kateri je Cheek sam pridrsal pred Lukaša Horaka in zadel za zmago Dunajčanov (3:2).

“Očitno znamo predvsem dve stvari. Igrati dober hokej in izgubljati takšne tekme. Čutim veliko frustracij, saj se ista zgodba prevečkrat ponavlja. Upajmo, da se bomo iz tega končno nekaj naučili,” je bil po obračunu vidno razočaran trener Olimpije Upi Karhula.

Ljubljančani so na lestvici zdrsnili na 10. mesto, za sedmim Innsbruckom zaostajajo pet točk, pred 11. Asiagom pa imajo štiri točke naskoka. Še eno več na 12. mestu zaostaja Dunaj. Naslednjič bodo slovenski prvaki na delu v petek, ko bodo gostovali v Linzu, pred reprezentančnim premorom pa bodo v nedeljo doma gostili še Pustertal.

Olimpija – Dunaj 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1200, sodniki: Ofner, Soos (glavna), Vaczi, Zgonc.
Strelci: 1:0 Mehle (Šturm, Pavlin, 13.), 2:0 Leskinen (Gooch, 20.), 2:1 Kainz (Wallner, Böhm, 30.), 2:2 Cheek (Hartl, Tičar, 31.),
2:3 Cheek (58.).
Kazenske minute: SŽ Olimpija 0, Vienna Capitals 4 minute.