Poljaki po pričakovanjih prevelik zalogaj za Kamničane

Odbojka 22. Nov 202322:45 0 komentarjev
Calcit Volley

Odbojkarji Calcita Volleyja so v prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala challenge doma izgubili proti poljski Projekt Varšavi z 0:3 (-14, -23, -17). Povratna tekma bo na sporedu prihodnjo sredo ob 19. uri v Varšavi. Še prej Kamničane v soboto v desetem krogu slovenskega prvenstva doma čaka Fužinar SijMetal.

Kamniški odbojkarji so v uvodnem krogu premagali norveški Viking, zdaj pa bi težko dobili težjega nasprotnika v evropskem pokalu, saj je klub iz Varšave ob italijanski Monzi prvi favorit za osvojitev prvega mesta v tem tekmovanju. Za nameček tudi kamniška forma ni več na ravni izpred dveh tednov, ko so v derbiju slovenskega prvenstva ugnali ACH Volley. Manjšo krizo je potrdil tudi sobotni poraz v Kranju. Gostje v domačem prvenstvu še niso izgubili, svojo kakovost pa so potrdili tudi danes, nekaj težav so imeli le v drugem nizu, ko Kamničani niso izkoristili svojih priložnosti.

V prvem nizu so domači odbojkarji gostom sledili le do pete točke, po asu Francoza Kevina Tillieja so Poljaki prvič povedli za tri (11:8), do odločitve pa je prišlo po kar štirih zaporednih blokih Andzreja Wonke in vodstvu Varšave s 17:10. Kamničani so se sprijaznili s porazom v uvodnem nizu, ki se je končal z njihovo lastno napako.

Popolnoma drugače, predvsem pa bolj zbrano, so domači odbojkarji začeli drugi niz, v katerem so po dveh lastnih napakah gostov povedli s 5:1. Tudi po polminutnem odmoru Kamničani niso popuščali, v napadu so bili bolj učinkoviti, bolje so delovali v bloku in prav po njem, uspešen je bil Jure Okroglič, so še vedno vodili s štirimi točkami prednosti (13:9). Toda po nekaj slabših sprejemih so Poljaki izenačili na 14:14, po kamniški napaki pa povedli s 15:14. Odbojkarji iz Varšave so domači ekipi nato pobegnili za tri točke (17:20), ki jih Kamničani niso več ulovili.

Tudi v tretjem nizu so Poljaki držali visoko raven sprejema, kar jim je olajšalo igro v napadu, ob tem pa so bili še naprej odlični v bloku. Prav v tem elementu igre so dosegli točko za vodstvo s 5:2, po napaki Kamničanov pa je bilo že 7:3. Domači odbojkarji so se gostom približali na dve točki zaostanka (8:10), toda po novem bloku so zaostajali za pet točk (8:13). Domači na manj kot dve točki zaostanka niso več prišli, tekma pa je bila odločena po štirih zaporednih točkah Varšave za 21:14. Tako kot prva dva niza se je tudi tretji končal z napako kamniške ekipe.

V torek je tekmo tega kroga igrala tudi Panvita Pomgrad, ki je v domači dvorani v Puconcih premagala špansko Pameso Teruel s 3:1. Merkur Maribor in Hiša na kolesih Triglav sta izpadla v uvodnem krogu proti finski ekipi Akaa oziroma Dea Sport Burgasu.

Calcit Volley – Projket Varšava 0:3 (-14, -23, -17)

Športna dvorana Kamnik, gledalcev 200, sodnika: Gargasas (Litva), Brunelli (Italija).

Calcit Volley: Planinšič, Vinkovič 7, Lazar, Karadža Pevc, Košenina, Nikolić 10, Okroglič 2, Bošnjak 6, Mitrašinović 2, Brunet 6, Oman, Bakonji, Pavlović 6.

Projekt Varšava: Kowalczyk 4, Stepien, Firlej 3, Tillie 9, Wrona 8, Boladz 6, Semenjuk 5, Szalpuk 16, Grobelyn, Gruszczynski, Wojtaszek, Weber 4, Borkowski.