Senzacija na Ravnah: Mladinci boljši od članov

Odbojka 9. Feb 202410:48 0 komentarjev

V tem tednu so bila odigrana srečanja osmine finala Pokala Slovenije za moške, za edino presenečenje so poskrbeli mladi odbojkarji Fužinarja, ki so odpravili prvo klubsko zasedbo. Žreb četrtfinalnih parov bo v ponedeljek, 12. februarja.

Aktualni pokalni zmagovalci odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so upravičili vlogo favoritov in v gosteh pri MOK Kočevju zanesljivo dobili vse tri nize. Enako prepričljivo je bilo vodilno moštvo letošnjega državnega prvenstva Calcit Volley, ki si je uvrstitev v četrtfinale zagotovilo z zmago nad Radenci. Na gorenjskem obračunu med Žirovnico in Hišo na kolesih Triglav so bili z 0:3 uspešnejši Kranjčani, Mariborčani pa niso imeli veliko dela na tekmi v gosteh pri škofjeloškem Lubniku.

Za odtenek bolj zanimivo je bilo spremljati srečanje v Kamniku, kjer se je Calcit Volley II dobro upiral Alpacem Kanalu. Primorci so sicer na koncu prišli do zmage brez izgubljenega niza, a so se morali zanjo tako v prvem kot v tretjm nizu precej potruditi. Lepo predstavo so prikazali tudi odbojkarji Črnuč, ki so v Ljubljani gostili Panvito Pomgrad. Sobočani so prvi niz dobili na razliko, v drugem pa so bili boljši domači, ki so v nadaljevanju nekoliko popustili in nasprotnikom olajšali delo.

Golobradi mladeniči šokirali starejše kolege

SIP Šempeter je v osmini finala gostil Krko, ki je tokrat igrala na visoki ravni in si zelo hitro zagotovila preboj v četrtfinale, v katerem bodo igrali tudi mladi odbojkarji Fužinarja, ki so na klubskem derbiju pripravili presenečenje in s 3:1 slavili nad članskim moštvom Fužinar Sij Metal Ravne. Gre za izjemno generacijo mladih odbojkarjev, ki v svoji konkurenci že dve leti nimajo konkurence, zdaj pa so svojo moč pokazali tudi proti članski zasedbi. Slednja igra v skupini za prvaka, kar pomeni, da si je že zagotovila obstanek v Sportklub prvi ligi.

V Pokalu Slovenije za moške so tako znani vsi četrtfinalisti, žreb četrtfinalnih parov pa bo v ponedeljek, 12. februarja, že zdaj pa je znano, da se najboljši ekipi lanskega pokalnega tekmovanja, ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley pred finalom ne moreta srečati. V boju za polfinale bomo spremljali le po eno tekmo, in sicer v gosteh pri nižjepostavljeni ekipi.