Slovenke tretje, v zlato ligo Bosanke

Odbojka 12. Jun 202122:25 > 22:25 0 komentarjev
Slovenke po zmagi nad Portugalkami. Foto: Aleš Oblak

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na tekmi za tretje mesto v srebrni ligi ugnala Portugalsko s 3:1 (21, -23. 23. 16). Napredovanje v zlato ligo so si zmago v finalu zagotovile odbojkarice iz Bosne in Hercegovine.

Slovenke so spet pokazale dobro igro, ki jih je krasila tudi na polfinalu proti reprezentanci Bosne in Hercegovine. Takrat so nasprotnicam morale priznati premoč. Tokrat so bile bolj zbrane. V malem finalu v Mariboru so bile namreč boljše od Portugalk. Vseeno so bili prvi trije nizi precej izenačeni. Slovenke so prvega dobile z rezultatom 25:21.

Manj zbrane so bile v končnici drugega niza, ki so ga izgubile s 25:23. So se pa zato pobrale v tretjem in ga dobile z enakim rezultatom (25:23).

Pravo igro so pokazale v četrtem nizu, kjer Portugalke niso več uspele parirati. Slovenke so ga dobile s 25:16 in si tako zagotovile bron v srebrni ligi. V Mariboru je bila pri domači reprezentanci najučinkovitejša Eva Zatković s 13 točkami, Mirta Velikonja Grbac je dodala 12, Nina Markovič pa 9 točk.

Gregor Rozman, selektor Slovenije, je po zmagi povedal: »Ni se lahko zbrati po takšnem porazu, kakršnega smo doživeli včeraj. Pripravljen smo bili, da premagamo Bosno in Hercegovino in danes v velikem finalu izzovemo Avstrijo in nenazadnje osvojimo srebrno ligo. Žal se nam včeraj ni izšlo, bil je boleč in težek poraz, zato sem še toliko bolj vesel, da se nam je uspelo zbrati in kljub padcu v igri v drugem nizu priti nazaj, se postaviti po robu dobrim Portugalkam in tekmo z dobro energijo in nenazadnje z dobro igro pripeljati do konca v našo korist.«

V finalu je BiH v 3:2 ugnala Avstrijo in si z zmago zagotovila napredovanje v zlato ligo.