Zgodovinski uspeh slovenskih odbojkaric

Odbojka 9. Nov 202211:20 0 komentarjev

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede se je uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva v Sarajevu. V četrtfinale je s 3:0 ugnala Ruando, večkratna prvakinje Afrike in tudi večkratne udeleženke paraolimpijskih iger.

Slovenske odbojkarice so se v prvem nizu proti Ruandi izenačeno merile do izida 12:11, nato pa je Valentyna Brik zadela za 13:11. V tem času je dobro servirala Tija Vrhovnik. Pri 20:17 je Ruanda segla po minuti odmora, a ni pomagalo. Kapetanka Lena Gabršček je dosegla točko za 24:18, Slovenija pa je niz končala s 25:20.

V drugem nizu je Slovenija dominirala od prve do zadnje točke. Slovenke so hitro povedle z 8:1, 19:5, niz pa končale s 25:8. V tretjem nizu se je Ruanda vrnila v igro, so zapisali pri Zvezi za šport invalidov Slovenije, vendar so Slovenke našle odgovor, povedle z 20:15, nato pa je Ruanda izenačila na 24. točki.

Gabršček je zadela za 25:24, po serviranju Klare Vrabič in točki Suzane Ocepek pa je Slovenija prišla do zmage s 26:24 in preboja med najboljše štiri reprezentance na svetu.

Največji uspeh slovenske odbojkarske reprezentance sede na svetovnih prvenstvih je srebrna medalja z domačega prvenstva v Kamniku 2002.

Lena Gabršček: Tukaj se ne mislimo ustavljati

“Definitivno je to velik uspeh za slovensko odbojko sede, a s tem razlogom smo tudi prišle v Sarajevo. Tukaj se ne mislimo ustavljati,” je po tekmi povedala kapetanka Lena Gabršček, ki se že veseli naslednje tekme. V polfinalu se bodo Slovenke pomerila z zmagovalkami obračuna med Italijo in Kanado. “Tudi v to tekmo bomo šel na polno. Obe ekipi sta vrhunski.  Lahko rečem, da nam bo celo lažje, saj igrajo lepšo odbojko kot ekipa Ruande. To nam bolj ustreza. Kot sem rekla, dale bomo vse od sebe, verjamem, da bomo dobimo tudi četrtkovo tekmo,” je po zgodovinskem uspehu povedala slovenska kapetanka.

Slovenska reprezentanco sestavljajo Lena Gabršček, Suzana Ocepek, Valentina Brik, Klara Vrabič, Tija Vrhovnik, Senta Jeler, Jana Ferjan, Mira Jakin in Marina Cencelj.