Slovenija zašila usta vsem “kavč selektorjem”

Reprezentance 15. Jan 202422:30 > 22:39 1 komentar

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Berlinu odigrala še zadnjo tekmo prvega dela evropskega prvenstva proti Norveški in zmagala z 28:27. Varovanci Uroša Zormana so si že pred srečanjem zagotovili napredovanje v drugi del, vprašanje je bilo le, koliko točk bodo odnesli v Hamburg, kjer se križajo slovenska skupina D ter E in F. Vse se je izšlo po načrtu selektorja, na sever gre izbrana vrsta s popolnim izkupičkom dveh točk.

Evropsko prvenstvo v rokometu, skupina D, 3. krog

Slovenija – Norveška 28:27 (17:17)

Mercedes-Benz Arena, gledalcev: 13.336,

sodnici: C. Bonaventura, J. Bonaventura (obe Francija).

Norveška: Saeveras, Bergerud, Sagosen 6, Barthold 3, Jakobsen, Oeverby 4, Bjoernsen 4, Gullerud 1, Groendahl 5 (4), Johannessen, O’Sullivan, Reinkind 2, Setterblom 1, Lyse 1, Gulliksen, Blonz.

Slovenija: Ferlin, Lesjak, Blagotinšek 5, Marguč 2, Dolenec 3, Cehte 2, Slatinek Jovičić 1, Kodrin 1, Zarabec 1, Horžen, Bombač 3, Mačkovšek 3, Novak, Vlah 7 (1), Drobež, Suholežnik.

Sedemmetrovke: Norveška 6 (4), Slovenija 1 (1).

Izključitve: Norveška 6, Slovenija 18 minut.

Slovenija si je po zmagah proti Ferskim otokom in Poljski že krog pred koncem zagotovila napredovanje v glavni del tekmovanja, z izvrstno obrambo pa porazila še Norvežane. V Hamburgu se bo merila proti Švedski, Nizozemski (skupina E) ter Danski in Portugalski (skupina F).

Danes so varovanci Uroša Zormana dobro začeli, povedli z 2:0, potem s Skandinavci držali korak do 4:4, sicer pa praktično skozi celoten potek prvega polčasa Norveški gledali v hrbet.

Pet minut pred koncem prvega dela je slovenska izbrana vrsta severnjake ujela na 14 in imela tudi “zicer” Jureta Dolenca za vodstvo, a je vratar Kristian Sæverås odlično posredoval. Na odmor sta ekipi odšli poravnani. V prvem polčasu je Zorman Norvežane presenetil s pogosto igro sedmega igralca v polju (brez vratarja), pohvale pa si zasluži predvsem Aleks Vlah, ki je v statistiko že po prve pol ure vpisal pet zadetkov.

Lesjak “zaklenil”, Vlah še naprej rešetal

Tudi v drugem polčasu moštvi z ramo ob rami korakata proti koncu srečanja, nobena ekipa ni povedla za več kot dva zadetka, večinoma so bili v vodstvu Norvežani,  toda petnajst minut pred koncem tekme je Dean Bombač s silovitim strelom z razdalje Slovenijo prvič po dolgem času spravil v vodstvo.

Francoski sodnici, sestri Charlotte in Julie Bonaventura, sta dobro minuto kasneje izključili kar dva slovenska igralca, kar so Norvežani bolj slabo vnovčili.

Ko je bila Slovenija spet v polni postavi, je bila v napadu pri 24:24, ki ga je žal zapravila. V zadnjih deset minut srečanja so Zormanovi varovanci krenili poravnani z Norveško, na črti je v tej fazi srečanja blestel Blaž Blagotinšek, svoj levji delež je prispeval vratar Urban Lesjak.

Ko je Vlah točno minuto pred koncem srečanja zadel za 28:27, je postalo jasno, da bo Slovenija v Hamburg prenesla vsaj točko. V zadnjem napadu je spet zablestel Lesjak, ki je z devetimi obrambami (9/21) odnesel nagrado za igralca tekme.

Najboljša strelca pri obeh reprezentancah sta bila danes Sander Sagosen s po šestimi in Aleks Vlah s sedmimi zadetki. “Sodniški kriterij je bil vprašljiv, rezultat je sad dela vseh fantov. Gremo v Hamburg in bomo videli, kam nas bo vse skupaj pripeljalo,” je po tekmi povedal selektor Zorman.

“Zmaga nas ne sme zadovoljit, mora nam vliti samozavest. Proslavili bomo pol urice v slačilnici, potem pa bomo začeli razmišljati o naslednjih tekmecih,” je po srečanju za nacionalno televizijo povedal junak Lesjak.