Nekdanji slovenski kapetan zakuhal škandal (VIDEO)

Rokomet 8. Apr 202410:27 0 komentarjev
Bezjak neumnost

Veliki derbi 5. kroga lige za prvaka v hrvaški rokometni ligi med Nexejem in Zagrebom je bil končan nekaj sekund pred koncem prvega polčasa. Krivec? Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Marko Bezjak.

Na derbiju petega kroga lige za prvaka v hrvaški rokometni ligi je tik pred koncem prvega polčasa prišlo do incidenta. Rokometaši iz Našic so dosegli zadetek za znižanje prednosti Zagreba na 10:16, ki pa ga sodnika nista priznala. Na klopi Nexeja je zavrela kri, na nogah so se znašli vsi predstavniki strokovnega štaba na čelu s trenerjem Veselinom Vujovićem. A za prekinitev tekme in po več kot polurnem odločanju tudi dokončni odpovedi srečanja je poskrbel nekdanji slovenski reprezentant in tudi kapetan izbrane vrste Marko Bezjak.

Srednji zunanji igralec Nexeja se očitno z odločitvijo ni strinjal, kar je ob prihodu na klop pokazal s tem, ko je z ramenom trčil v hrbet delegata tekme. Ante Josić se je kmalu za tem zgrudil na tla, potreboval pa je tudi zdravniško pomoč. V družbi sodnikov je odšel v garderobo v solzah, po prvih informacijah jo je odnesel brez posledic. Kar pa gotovo ne bo veljalo za Bezjaka, ki ga v prihodnjih dneh verjetno čaka naknadna kazen.

Tudi razplet tekme še ni znan, ali bo znova odigrana ali bo registrirana v korist Zagrebčanov, sicer vodilne ekipe lige, bo jasno v naslednjih dneh. “Odločitev bo sporočila Hrvaška rokometna zveza,” so zapisali na spletni strani Nexeja.