Poljaki in Srbi v polfinalu

FIVB

Na drugi tekmi tretjega kroga so Poljaki premagali Srbe s 3:0 v nizih 28:26, 28:26 in 25:22. A včerajšnja zmaga Srbije proti Italiji je kljub temu dovolj za uvrstitev v polfinale.

FIVB

Srbskim odbojkarjem je bilo na tekmi proti Poljski dovolj, da osvojijo samo 54 točk in napredujejo v polfinale. Kljub porazu so število točk presegli.

V prvem nizu s Srbi konstantno držali prednost dveh točk vse do končnice niza, pri 21:19 pa so neugodni servisi Bienieka priključili Poljsko na 21:21. Srbija je ponovno uspela do vodstva 23:21, a je dober napad in blok vrnil Poljake v igro.Srbi so sicer prvi prišli do zaključne žoge, po izjemnih servisih Poljakov pa so le-ti uspeli izkoristiti tretjo zakljužno žogo za zmago prvega niza z 28:26.

Tudi drugi niz so bolje otvorili Srbi, a so Poljaki ulovili priključek na 13:13. Po nekajkratnem izmenjavanju vodstva do 22:22 je povedla Srbija za prvo zaključno žogo, a Poljaki so se vnovič vrnili in po slabši srbski obrambi prišli do zmage v drugem nizu z 28:26.

V tretjem nizu pa so Poljaki tako prevzeli pobudo in tokrat je Srbija lovila priključek do same končnice 20:20. S točko in asom Kureka ter odličnim blokom je Poljska povedla za 3 točke, preko Bienieka pa je prišla do še tretje zmage v nizu s 25:22.