Francozinje pobrale vsa odličja, Slovenke brez presežka

Biatlon 9. Feb 202418:45 0 komentarjev

Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v češkem Novem Mestu so danes podelili prvi komplet medalj v posamični konkurenci. Zlato v ženski sprinterski tekmi na 7,5 km je osvojila Francozinja Julia Simon. Najboljša Slovenka je bila Lena Repinc, brez zgrešenega strela je bila 30., Anamarija Lampič pa je s petimi zgrešenimi tarčami končala na 36. mestu.

Poleg Repinc in Lampič je na današnji tekmi nastopila še Polona Klemenčič in bila z dvema zgrešenima streloma 44.

Najmlajša v slovenski ekipi Repinc je prvo tekmo opravila najbolje. Že prvi strelski nastop je končala brez napake, prav tako je vse tarče zadela v drugem in se proti cilju podala z 21. izhodišča, na koncu je sicer še nekaj mest izgubila, vendar je z zaostankom 2:09,1 pristala na robu trideseterice.

Za deset sekund je tako prehitela tudi Anamarijo Lampič; najboljša slovenska biatlonka je možnosti za kaj več zapravila že na prvem strelskem postanku, ko je zgrešila dvakrat. Tako ji ni pomagala niti boljša tekaška predstava, dokončno pa je bilo jasno, da ne bo prav pri vrhu po drugem strelskem nastopu. Zgrešila je še tri tarče, tako da je bila na koncu z zaostankom 2:19,3 36.

Klemenčič je dobro opravila prvi strelski nastop in pokrila vse tarče, pa tudi na drugem postanku je zadela prve tri strele, potem pa je dvakrat zgrešila in višja uvrstitev se ji je izmuznila, na koncu je tako končala na 44. mestu (+ 2:31,5).

V ospredju so bile tekmovalke, ki niso veliko grešile. Z ničlo se je izkazala Francozinja Julia Simon, njenega časa 20:07,5 ni izboljšala nobena tekmica. Še najbolj sta se ji približali sotekmovalki iz francoske ekipe Justine Braisaz Bouchet (+ 4,9/1) ter Lou Jeanmonnot (+ 40,8/1). Uspeh Francozinj pa je dopolnila še četrta Sophie Chauveau, ki se ji je medalja izmuznila za 3,4 sekunde. Najboljša nefrancoska biatlonka je bila na petem mestu Latvijka Baiba Bendika.

V soboto bo na SP na vrsti moška tekma na 10 kilometrov, v nedeljo pa obe zasledovalni preizkušnji, ženska na 10 in moška na 12,5 km.