Presenetljiva odločitev zimzelenega Noriakija Kasaija

Smučarski skoki 23. Feb 20249:48 1 komentar
Noriaki Kasai
Noriaki Kasai se je v letu 2024 še enkrat več vrnil med elito. FOTO: Profimedia

Noriaki Kasai je v Saporu zabeležil 570. in nato še 571. nastop v svetovnem pokalu, zimo pa začinil še z nastopom na japonskem državnem prvenstvu v Zau. Veteran pri 51 letih še nima dovolj resnega tekmovanja, odločil se je za pot v Evropo!

Japonci so imeli v četrtek zgodaj zjutraj po našem času DP na 102-metrski napravi v Zau.

Zmage se je razveselil Keiči Sato s skokoma 106,5 in 101 meter, drugo mesto je šlo Rjuseiju Ikedi (98 in 94,5 metra), tretjo stopničko pa je zasedel Juto Nakamura (93,5 in 99 metrov).

V kategoriji B je nastopil Noriaki Kasai in pri skoraj 52 letih slavil s skokoma 101,5 in 97 metrov. Na stopničkah posebnega tekmovanja B reprezentance sta se mu pridružila še Tomofumi Naito in Jukija Sato.

Prvič po več kot štirih letih

V mladinski konkurenci si je zlato okoli vratu nadel Asahi Sakano (98,5 in 94,5 metra).

Kasai je po DP sklenil, da je nared za prvo tekmovanje v Evropi po decembru 2019, ko je bil del karavane svetovnega pokala v nemškem Klingenthalu in takrat zasedel 33. mesto.

Na Finskem bodo – od 1. do 3. marca – Japonsko zastopali še Rjoju Kobajaši, Ren Nikaido, Junširo Kobajaši in Taku Takeuči, medtem ko je Naoki Nakamura odpadel zaradi bolečin v križu.