Hamilton še zmeraj ne more preboleti sezone 2021

Avtomoto 2. Apr 202412:56 0 komentarjev
F1 Grand Prix of Qatar

Lewis Hamilton je v nedavnem pogovoru vztrajal pri stališču, da ga je vodstvo tekmovanja Formule 1 v sezoni 2021 oropalo naslova svetovnega prvaka. Na dirki v Združenih arabskih Emiratih je prvo mesto v skupnem seštevku izgubil proti Maxu Verstappnu.

Če bi Hamilton takrat v Abu Dabiju osvojil naslov, bi bila to rekordna osma zmaga v skupnem seštevku kraljice bencinskih športov.

Mercedesov zvezdnik je na tisto spektakularno dirko z Maxom Verstappnom prišel poravnan v razvrstitvi voznikov za sezono 2021. V zaključni fazi preizkušnje je vodil, Verstappen je bil drugi, a ker je dirkač Williamsa Nicholas Latifi trčil v zid, je moral na stezo pripeljati varnostni avto. Nizozemec se je v garaži ustavil za sveže pnevmatike, direktor dirke Michael Masi pa se je odločil, da se za krog zaostali dirkači ne bodo vrnili v krog vodilnega, odločitev pa po nekaj trenutkih spremenili.

“Sem bil oropan? Saj poznate zgodbo”

Vse bi bilo v okviru pravil, če bi se vsi za krog zaostali dirkači vrnili v isti krog, a vodstvo dirke je to dovolilo le tistim petim, ki so bili med obema tekmecema za naslov.

HAMILTON Lewis

Verstappen je v zadnjem krogu prehitel Hamiltona, vse ostalo je zgodovina. Hamilton je nedavno za britanske medije potrdil, da še zmeraj pogosto razmišlja o tistem večeru.

“Sem bil oropan? Vsekakor. Saj vsi poznate zgodbo. A kar mi bo ostalo v spominu s tiste dirke, je predvsem dejstvo, da je prišel zame navijat oče. Tako sem imel v čustvenem vrtiljak vsaj nekoga zraven,” je za revijo GQ povedal Hamilton.

Akterja zloglasne dirke ubrala različno pot

“Na dan, ko sem v karieri najbolj trpel in je bolelo, je bil tam. Vzgajal me je v duhu, da se vedno poberem in držim glavo pokonci, zato sem Maxu odšel čestitat … to je trenutek, ki me je zaznamoval,” dodaja Britanec.

Bonus video:

Hamilton je naslov izgubil za 8 točk, FIA pa je kasneje odpustila Masija in posredno priznala napako. V sezoni za tem so se korenito spremenila pravila aerodinamike, po katerih je Verstappen postal reden gost najvišje stopničke zmagovalnega odra, medtem ko Hamilton z Mercedesom na vrh ni posegel že vse od 5. decembra 2021, ko je slavil v Savdski Arabiji. Tudi to je verjetno botrovalo k odločitvi, da se v prihodnji sezoni preseli k Ferrariju.