Jeseničani po novi zmagi v alpski ligi dihajo za ovratnik vodilnim

Alpska liga 14. Okt 202321:55 0 komentarjev
Jesenice Jezovšek

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Linz s 5:3 (1:1, 2:1, 2:1).

Potem ko so železarji pred dnevi doma Vipiteno premagali po podaljšku s 5:4, jih je danes čakala tekma pri drugi zasedbi Linza, ki se nahaja na dnu lestvice. Na koncu so Jeseničani le dosegli novo zmago, s katero so se utrdili pri vrhu lestvice.

Ko je bilo v 49. minuti na semaforju po novem zadetku Linza 3:3, so morali Jeseničani začeti znova. Nato pa je Žan Jezovšek spet zagotovil minimalno prednost gostom, zadel je v 53. minuti. Linz je v zadnji minuti skušal brez vratarja spet priti do izenačenja in podaljška, kar pa je z zadetkom na prazna vrata za dokončno potrditev zmage kaznoval Selan.

Jeseničani so na drugem mestu lestvice, pred njimi je le Zell am See.

Naslednja tekma v regionalnem tekmovanju jih čaka v četrtek, ko bodo gostili mlado ekipo Celovca.

Poraz Celjanov v celinskem pokalu

Celjski hokejisti so na drugi tekmi turnirja 2. kroga celinskega pokala v latvijski Jelgavi izgubili z romunsko Corono Brasov z 2:4 (1:2, 1:2, 0:0). RST Pellet Celje je za uvod v petek premagal belgijski Liege z 9:3, v nedeljo ga čaka še tekma z domačim Zemgalejem Jelgavo.