Kopitar in druščina po preobratu boljši od Senatorjev

Hokej 8. Mar 20247:17 0 komentarjev

Los Angeles Kings še naprej igrajo v valovih. Po porazu z Vancouver Canucks so tokrat na domačem ledu igrali proti Ottawa Senators in kanadsko moštvo po podaljšku premagali s 4:3.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je bil vpleten v preobrat, ki so ga domači uprizorili v zadnji tretjini.

V razmaku minute in pol sredi zadnjega dela srečanja je Hrušičan prispeval podaji za gola Pierra-Luca Duboisa ter potem še Jacoba Moverareja.  Za slovenskega asa sta to že 34. in 35. podaja sezone, s čimer je zbral skupno 53 točk na 62 tekmah.

Pred zadnjo tretjino Kraljem ni kazalo najbolje.

Na uvodu duela je goste v vodstvo popeljal Čeh Dominik Kubalik, domači so v drugem delu vrnili udarec in izenačili prek Quintona Byfielda, a je Ottawa že 15 sekund kasneje spet povedla z golom Bradyja Tkachuka.

Spet podaljšek

V odločilni fazi tekme sta se obe ekipi razigrali, Kings so zadeli dvakrat, Senators pa so podaljšek izsilili z zadetkom Draka Bathersona dobre štiri minute pred koncem rednega dela srečanja.

Zmagovalca je odločil najučinkovitejši izmed Kraljev v tekoči sezoni, Švicar Kevin Fiala, ki je mrežo gostov po obleganju zatresel točno dve minuti po začetku dodatka in razveselil zbrane v Crypto.com Areni.

Kings bodo zdaj še dve tekmi odigrali doma, najprej v nedeljo zgodaj zjutraj proti Dallasu, nato pa v noči na torek pričakujejo New York Islanders. Začenja se odprt boj na končnico.