Kopitar s Kralji izgubil ruleto v igralniški Meki

Hokej 29. Dec 20236:53 0 komentarjev

V severnoameriški hokejski lihi NHL so ponoči LA Kings na čelu s kapetanom Anžetom Kopitarjem tesno izgubili v LAs Vegasu. Rivali iz zahodne konference so kralje ugnali s tesnih 3:2. Hrušičan je za kalifornijsko ekipo vpisal zadetek in podajo.

Slovenski zvezdnik se je izkazal z zadetkom sredi druge tretjine, ko je izid znižal na 2:1.

V zadnji tretjini je točno dve minuti pred koncem prispeval še podajo za 3:2, ko je kraljem v vsaj podaljšek upanje vrnil Trevor Moore. Ostalo je pri željah, Vegas je doma slavil in tako z (danes neuspešnim) Vancouvrom ostaja pri vrhu zahodne konference, pred Kings pa so – poleg omenjenega dueta – na “divjem” zahodu le še Colorado Avalanche.

Kopitar je tokrat na ledu za Los Angeles preživel 20 minut. V tekoči sezoni s 33 točkami ostaja najbolj učinkovit igralec svoje ekipe, v malho je prispeval 14 zadetkov in 19 podaj.

Naslednja preizkušnja kralje čaka v noči na zadnji dan leta, ko ob 4. uri zjutraj po slovenskem času doma gostijo Edmonton.