Kralji utišali Blues, končnico lahko odnese le še teorija

Hokej 27. Mar 20237:07 0 komentarjev
Anže Kopitar; FOTO: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY via Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings so na domačem ledu s 7:6 ugnali St. Louis Blues in ohranili drugo mesto v zahodni konferenci lige NHL.

V poplavi golov slovenski zvezdnik Anže Kopitar sicer ni vpisal točke, kljub temu, da je na ledu preživel 17 minut.

Zelo pomemben korak k zmagi so Kralji storili v prvi tretjini, ko so v mrežo gostov spravili kar pet zadetkov in jo dobili s prepričljivih 5:1. St. Louis je vrnil udarec in drugo tretjino dobil s 3:0, jim pa popoln preobrat v zadnjem delu srečanja ni uspel. Za Los Angeles sta po dva zadetka zbrala Šveda Viktor Arvidsson in Adrian Kempe, prvi je dodal tudi podajo za enega izmed golov, po enkrat pa so se med strelce vpisali Drew Doughty, Alex Iaffalo in Trevor Moore.

Da se ekipa iz Kalifornije ne bi uvrstila v končnico lige, bi morala do konca izgubiti praktično vse tekme, v kar pa – ob trenutni formi – ni prav verjeten scenarij. No, niti to jim predčasnih počitnic še ne bi zagotovilo, saj bi morala konkurenca redno zmagovati.

Ekipo Hrušičana do konca rednega dela sezone čaka še devet tekem, naslednja v noči na sredo, ko gostujejo pri Calgary Flames.