Boston se je vrnil na zmagovita pota

Hokej 7. Nov 20237:09 0 komentarjev
Boston Bruins

Po porazu proti Detroitu v noči na nedeljo se je vodilna ekipa vzhodne konference Boston Bruins vrnila na zmagovite tirnice. Bruins so gostovali v Dallasu in večji del na poti do 10. zmage v sezoni storili že v uvodni tretjini.

John Beecher in Mason Lohrei sta Bostonu v uvodni tretjini priborila prednost, ki so jo Bruins uspešno zadržali do konca. Dallas se je začetku zadnjega dela tekme prek Wyatta Johnstona približal, a je Brad Marchand odgovoril ob power-playu. Pritisk domačih se je obrestoval šele 28 sekund pred zadnjo sireno, ko je končni izid postavil Joe Pavelski. Boston je z 10. zmago na 12 tekmah na vrhu zahodne konference.

Pri vrhu Zahoda pa vztraja Vancouver. Canucks, ki so na lestvici zgolj za prvaki iz Vegasa, so prepričljivo ugnali v tej sezoni neprepoznavni Edmonton. V kanadskem derbiju je semafor že po prvi tretjini kazal 3:1 za domače, in čeprav so se Naftarji prek Leon Draisaitla približali le na minus ena, je zaključek spet pripadel hokejistom iz olimpijskega mesta. Zadnji žebelj v krsto (6:2) je ob power-playu zabil Brock Boeser.

Preostali tekmi večera sta se končali po podaljšku – Florida je bila s 5:4 boljša od Columbusa, Toronto pa s 6:5 od Tampe Bay.