Šok v Vegasu, a Zlati vitezi niso edini …

Hokej 19. Apr 20237:27 0 komentarjev
Vegas Winnipeg

Drugi večer izločilnih bojev v ligi NHL je prinesel kar štiri zmage gostov, torej nenosilcev parov. Največje presenečenje je v Las Vegasu pripravil Winnipeg, s porazom proti Seattlu pa je končnico odprl tudi aktualni prvak Colorado.

V najmočnejši hokejski ligi na svetu že dolgo velja nepisano pravilo, da prednost domačega ledu v končnici ni odločilnega pomena. Potem ko je že včeraj to skupaj z Los Angelesom v Edmontonu dokazal Anže Kopitar, se je to znova izkazalo že ponoči, ko so se prvih zmag na vseh štirih tekmah veselili gostje.

Še za najmanjše presenečenje je poskrbela zmaga New Yorka, pa čeprav so Rangers pri sosedih v New Jerseyju slavili več kot prepričljivo (1:5). Junak obračuna: s štirimi asistencami Adam Fox.

Pravo goliado pa so lahko ljubitelji najhitrejše moštvene igre na svetu spremljali v Torontu. V prvi tretjini je igrala zgolj Tampa, ki si je do prvega odmora priigrala tri zadetke prednosti. Maple Leafs so v drugem delu ujeli priključek, a odgovor prvakov iz let 2020 in 2021 je bil silovit – po 40 minutah je semafor kazal že 6:2 za goste. Ko je v 47. minuti za +5 zadel še Ross Colton, je bila tekma odločena. Za skupno deset doseženih golov so domači na koncu le ublažili poraz. Nikita Kučerov in Corey Perry sta pri gostih dosegla po tri točke.

Brez slavja so odločilni del sezone začeli tudi še vedno aktualni prvaki iz Colorada. Avalanche je gostil Seattle in se v zaostanku znašel že v četrti minuti. Prek Mikka Rantanena so hitro izenačili, nato pa so gostje s po enim golom v drugi in tretji tretjini odločili tekmo. S 34 obrambami v 35 poskusih je blestel tudi čuvaj mreže Kraken Philipp Grubauer.

Philipp Grubauer
Philipp Grubauer je branil z več kot 97-odstotno uspešnostjo. Foto: Profimedia

Največje presenečenje večera pa so zagotovo pripravili hokejisti Winnipega. Jets so se udarili z najboljšo ekipo zahoda po rednem delu – Vegasom. V meki igralništva je prva tretjina minila brez golov, v drugo pa so v razmaku 62 sekund z dvema vstopili gostje. Zlati vitezi so ujeli priključek, a v začetku tretje so Kanadčani spet pobegnili. Hitra igra brez vratarja se domačim ni posrečila, po ploščku v prazni mreži pa je Adam Lowry izkoristil še powerplay in poskrbel za visoko zmago. Tudi sicer Vegas ni bil na ravni rednega dela sezone, proti vratom je sprožil zgolj 17 strelov!

Anže Kopitar bo ponoči, tudi s prenosom na Sportklubu, znova gostoval v Edmontonu. Tekma bo ob 4. uri po slovenskem času.