NHL: Kopitar se s Kralji ni usmilil niti prvakov lige

Hokej 10. Mar 20236:38 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so sinoči v ligi NHL zabeležili že peto zaporedno zmago. Tokrat so v gosteh s 5:2 premagali aktualne prvake tekmovanja, Colorado Avalanche.

Kapetan Anže Kopitar se je tokrat izkazal s tremi podajami za zadetke.

Hrušičan je asistiral pri prvih treh zadetkih gostov, najprej je pomagal pri zadetku za 1:0, ko se je med strelce vpisal Alex Kempe, nato je Gabrielu Vilardiju plošček spravil na palico za povišanje prednosti ob koncu prve tretjine.

V drugem delu srečanja so domači znižali, Kopitar pa je že po 24 sekundah zadnje tretjine pomagal zrežirati nov gol Kempeja za 3:1. Do konca so padli še trije zadetki.

Najprej je Nathan MacKinnon prvakom vrnil upanje v 45. minuti, a je že po 15 sekundah Phillip Danault povišal na “plus dve”, potem pa dve minuti in pol pred koncem zadel še v prazen gol za končnih 5:2.

Bolj učinkovit le eden

Kralji si v zahodni konferenci delijo prvo mesto z Vegasom in so praktično že uvrščeni v končnico.

Anže Kopitar je z novimi tremi podajami v tekoči sezoni sedaj že pri 61 točkah, pri Kings jih je to zimo več zbral le Kevin Fiala (68). Gorenjec ima na “kontu” 25 zadetkov in 36 podaj.

To je bila za slovenskega zvezdnika v dresu Kings že 279. tekma v njegovi NHL karieri, ko je dosegel vsaj dve točki in pa njegovo 26. srečanje z vsaj tremi podajami.

Za Kings so več takšnih tekem odigrali le Wayne Gretzky (67), Marcel Dionne (43) in Dave Taylor (28). Ekipa iz Kalifornije potuje domov in v noči na ponedeljek gosti Nashville.