Ljubljančani do visoke zmage v Kranju

Hokej 19. Dec 202320:18 0 komentarjev
HK SŽ Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 4. kroga drugega dela državnega prvenstva v Kranju premagali Triglav z 8:1 (1:1, 3:0, 4:0). Z novo zmago so se branilci naslova še bolj utrdili na vrhu lestvice. Drugo tekmo tega kroga bosta RST Pellet Celje in Sij Acroni Jesenice igrala 9. januarja.

Potem ko so v prejšnjem krogu zeleno-beli v prvem tekmovalnem derbiju sezone v gosteh premagali Jeseničane, so danes po pričakovanjih slavili tudi v Kranju. Na prvi medsebojni tekmi teh ekip so Kranjčani v Tivoliju klonili šele po dodatnem delu igre, danes pa so bili konkurenčni le v prvem delu.

V prvi tretjini so po vodilnem zadetku Jake Šturma domači izenačili po zaslugi Mihe Ahačiča. A nadaljevanje je bilo nato vendarle v znamenju gostov, ki so v drugi tretjini od 23. do 30. minute dosegli tri gole (Rok Kapel, Nik Simšič, Žiga Mehle) in praktično odločili zmagovalca. V zadnjem delu so gostje še bolj stopili na plin in premoč kronali s še štirimi zadetki, med strelce so se vpisali še Jan Ćosić, Jaka Sodja, Aljaž Predan in za konec drugič na tekmi Šturm.

V drugem delu DP igrajo po dvokrožnem sistemu, tako da bo skupno na sporedu šest krogov. Najboljši ekipi iz drugega dela se bosta uvrstili v finale DP, ta bo na vrsti po končanih mednarodnih klubskih tekmovanjih, v katerih nastopajo slovenski klubi. V finalu bo imela prednost domačega terena bolje uvrščena ekipa po drugem delu tekmovanja.

Druga tekma 4. kroga RST Pellet Celje – Sij Acroni Jesenice bo na vrsti 9. januarja, potem do konca sledita še dva kroga 16. in 30. januarja.

Na lestvici je po nepopolnem 4. krogu prva SŽ Olimpija z 11 točkami, Jeseničani jih imajo šest, Celjani štiri, Triglav ostaja pri ničli.