Ali zvezdniku sodniki gledajo skozi prste? (VIDEO)

Košarka 26. Apr 202418:05 0 komentarjev
Joel Embiid

Philadelphia je na tretji tekmi serije proti New Yorku vpisala prvo zmago in znižala zaostanek, a je po tekmi govora predvsem o sodniškem kriteriju, ki se ga je brez dlake na jeziku dotaknil tudi trener Kratkohlačnikov Tom Thibodeau. V osrednji vlogi se je znašel Joel Embiid.

Kamerunski zvezdnik in lanski MVP lige NBA je na prvi domači tekmi Philadelphie ob zmagi s 125:114 vpisal velikih 50 točk. Od tega jih je kar 19 dosegel s črte prostih metov, izvajal jih je celo 21. Dva več od celotne ekipe iz New Yorka (19).

Prav “hitra piščalka” ob vsakem dotiku Joela Embiida znova buri duhove, kot sicer že večkrat v zadnjih letih. Izjemni center je namreč že vrsto let košarkar, ki izvaja največ prostih metov. Tudi letos je bil s povprečjem 11,6 na samem vrhu lestvice, dvomestno povprečje pa je imel že četrto sezono zapored in petič v zadnjih šestih letih.

“Dosegamo veliko točk in to učinkovito. Dobro je igral, čeprav ni dobro zadeval, a je zaradi njega odlično igrala ekipa,” je glede predstave svojega prvega zvezdnika Jalena Brunsona po tekmi dejal Tom Thibodeau in se nato obregnil ob različen sodniški kriterij: “Imel je 10 ali 12 prostih metov, a jih je veliko dobil šele na koncu. Kot vedno, bom tudi tokrat sodnikom poslal posnetke. Odgovorili bodo, da je šlo le za minimalen kontakt. Nato bo minimalnega kontakta deležen Embiid, pa se bo 21-krat znašel na črti prostih metov.”

Kamerunec, ki bo letos s statusom naturaliziranega igralca nosil dres ZDA, je imel veliko sreče, da je konec tekme sploh dočakal na parketu. Za grob prekršek nad Mitchellom Robinsonom je že sredi prve četrtine prejel nešportno osebno napako. Na tleh ga je zgrabil in povlekel za nogo ter ga celo poškodoval.

Bi moral biti izključen?

Ko so trenerja New Yorka po tekmi povprašali za mnenje o nešportni osebni napaki, je odgovoril: “O kateri me sprašujete? Tisti, ki so jo piskali, ali o tisti, ki je niso?”

Thibodeau je imel v mislih še eno umazano potezo Embiida le nekaj minut prej, ko je z nogo namerno udaril v mednožje Isaiaha Hartensteina. Za podobne poteze so košarkarji v ligi NBA praviloma prejemali nešportne osebne napake. Embiid je ni. Če bi mu sodniki piskali obe, bi bil posledično izključen.

Za nameček je v zadnji četrtini še grdo podrl OG Anunobyja, a je sodniška piščalka ostala nema. Do konca je bilo le še 76 sekund, Philadelphia pa je vodila za sedem točk.

Četrta tekma serije bo v nedeljo ob 19.00, znova v Philadelphii. New York brani vodstvo z 2:1. V primeru povišanja vodstva bi Kratkohlačniki v noči na sredo napredovanje lovili na domačem parketu.