Dan za pozabo: beograjska evroligaša odčitala lekcijo Krki in Cedeviti Olimpiji

Košarka 8. Okt 202321:45 4 komentarji

V evroligaško obarvani nedelji za oba slovenska kluba v ligi ABA ni bilo kruha. Krka je na domačem parketu morala priznati premoč beograjskemu Partizanu (56:96). Še za odtenek višji poraz pa je v srbski prestolnici proti Crveni zvezdi (94:51) vpisala Cedevita Olimpija.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se tudi z drugega gostovanja ta teden vrnili z visokim porazom. V uvodnem krogu evropskega pokala so v Izraelu izgubili s 27 točkami razlike, v drugem nastopu v ligi Aba pa jih je Crvena zvezda premagala za 43 točk.

Zaskrbljujoči so podatki, da je Cedevita Olimpija v prvem delu zmogla komaj sedem košev iz igre, zadela je vsega eno trojko iz desetih poskusov, v 20 minutah je zbrala vsega tri podaje in imela 28-odstotni met iz igre. Posledično je bila razlika ob odmoru že 25 točk.

V drugem polčasu se slika na parketu ni spremenila. Crvena zvezda je do konca zadela 14 trojk, vsi njeni igralci so se vpisali med strelce, Cedevita Olimpija pa je tekmo končala s tremi trojkami, osmimi podajami ter 21 izgubljenimi žogami.

Amadou Sow je za Ljubljančane dosegel 19 točk, pri domačih pa je bil med najbolj izstopajočimi posamezniki slovenski reprezentant Mike Tobey s 13 točkami in 8 skoki.

Ljubljančani bodo ta teden gostili Juventut v evropskem pokalu (sreda, 18.30) ter Split v regionalnem tekmovanju (sobota, 15.00).

Obradović z visoko zmago iz Novega mesta

Po odličnem startu v novo sezono, zmago v uvodnem krogu lige Aba pri FMP in dvema zanesljivima uspehoma v ligi Nova KBM, Krka v drugem krogu regionalnega tekmovanja ni bila kos evroligaški zasedbi Željka Obradovića. Pred nabito polno dvorano v Novem mestu je izgubila s 40 točkami razlike.

Partizan je bil premočan tekmec za varovance Gašperja Okorna, ki so v prvem polčasu dosegli zgolj 22 točk ob 27-odstotnem metu iz igre. V nadaljevanju so gostje malce popustili v obrambi, hkrati se je pritiska otresla tudi Krka, tako da je bila vsaj tretja četrtina kolikor toliko izenačena (20:23).

Pri Krki sta po 16 točkah dosegla Jairus Hamilton in Miha Cerkvenik, za aktualne prvake lige Aba pa jih je največ zbral Aleksa Avramović – 15.

Krka bo prihodnjo soboto gostovala pri Budućnosti, naslednjo domačo tekmo pa bo igrala 21. oktobra proti Zadru.