Domžalčani se iz Črne gore vračajo z zmago

Košarka 19. Nov 202317:35 0 komentarjev
Helios Domžale

Košarkarji Kansaia Heliosa Domžal so v tekmi 5. kroga lige Aba 2 v Zlatiboru premagali TFT Mozzart Skopje s 70:63 (20:17, 33:40, 53:50).

Domžalčani so tako v regionalnem tekmovanju prišli do druge zmage na petih tekmah in so trenutno na osmem mestu 14-članske lige.

Današnjo tekmo so dobro začeli in skozi prvo četrtino vodstvo držali v svojih rokah, po devetih minutah so po trojki Jana Zemljiča vodili za osem (20:12). A sredi druge so izenačili in nato povedli košarkarji Skopja, od takrat naprej pa je bil dvoboj precej izenačen.

Predstavnik Severne Makedonije je vodil vse do konca tretje četrtine, ko so Domžalčani znova povedli pri 49:48. Toda v sklepni četrtini so Makedonci še enkrat povedli, a so bili košarkarji Kansaia Heliosa v končnici vseeno bolj zbrani, po ključni trojki Zemljiča tri minute pred koncem pa so povedli za pet (63:58). Do konca so prednost uspešno zadržali.

Pri Domžalah je Tibor Mirtič vpisal dvojni dvojček z 20 točkami in 16 skoki, Zemljič je dodal 12, Miloš Glišić pa 11 točk. Pri Skopju je bil z 21 točkami najuspešnejši Jelani Earl Simmons.