Srbi po težavah vendarle na Euro, golijada na Škotskem (VIDEO)

Nogomet 19. Nov 202320:05 > 22:54 2 komentarja

Nogometaši Srbije so si po remiju proti Bolgariji z 2:2 prvič po 24 letih zagotovili uvrstitev na evropsko prvenstvo. To je bilo sicer vse prej kot samoumevno. Bolgari so namreč povedli z 2:1, prav tako je na Madžarskem vodila tudi Črna gora. A Madžari so na koncu slavili s 3:1, Srbi pa vendarle prišli do izenačenja za bolj miren zaključek tekme. V Beogradu so uvrstitev na evropsko prvenstvo pospremili tudi z ognjemetom.

Srbi so sicer dobro začeli obračun. V 17. minuti je svoj prvi gol v reprezentančen dresu zabil branilec Miloš Veljković. V drugem polčasu je Bolgarom uspel preobrat po zadetkih Georgija Ruseva in Kirila Despodova. Točko je domačinom priboril Srđan Babić v 82. minuti.

Črnogorci so v Budimpešti povedli v 36. minuti prek Slobodana Rubežića. V drugem polčasu pa so Madžari od zaostanka ekspresno prešli v prednost. V roku dveh minut je namreč Dominik Szoboszlai lastnoročno preobrnil izid. Piko na i je postavil Adam Nagy v sodnikovem dodatku.

Belgija si je že pred zadnjim krogom zagotovila nastop ne Euru, tudi proti Azerbajdžanu pa belgijski nogometaši niso varčevali z močmi. Tekmo so dobili s 5:0. Že ob polčasu je bil rezultat 4:0, vse štiri gole je zabil Romelu Lukaku. Za piko na i je v drugem delu tekme poskrbel Leandro Trossard.

Zvečer je Španija z zmago proti Gruziji potrdila prvo mesto v skupini A, medtem ko je bilo že pred zadnjim dejanjem jasno, da bo skupaj z njo na EP potovala Škotska. Ta je kvalifikacije sklenila z remijem proti Norveški, navijači so videli kar šest golov (3:3).

Tudi v skupini J sta bila oba potenika že določena. Kot prvi popolni Portugalci, ki so v 10. krogu vpisali še 10. zmago, potem ko je z golom za vodstvo, ki je vendarle strl hud odpor Islandcev, zablestel vezist Bruno Fernandes. Napredovali so še Slovaki, ki so proti Bosni in Hercegovini po preobratu slavili z 2:1.