Še ena zmaga in Dallas bo v velikem finalu lige NBA

Košarka 27. Maj 20244:05 > 4:19 0 komentarjev
Dončić

Dallas je na tretji tekmi finala zahodne konference še tretjič ugnal Minnesoto. Na prvi domači tekmi je slavil s 116:107 in za uvrstitev v veliki finale potrebuje le še eno zmago.

Dallas v finalu zahodne konference vodi že s 3:0. Za uvrstitev v finale potrebuje le še eno zmago, ki jo bo naskakoval v noči na sredo. Mavericksi so na tretji tekmi vodili večino obračuna, a v drugem polčasu se je gostom uspelo vrniti v tekmo. Sledil je napet zaključek, v katerem so bili bolj zbrani domačini, ki so na krilih navijačev slavili za devet točk (116:107).

Luka Dončić in Kyrie Irving sta naravnost blestela. Oba sta dosegla po 33 točk, znova pa v odločilnih trenutkih tekme svoje ekipe nista pustila na cedilu. Slovenski reprezentant je strelskemu izkupičku dodal 7 skokov, 5 asistenc in kar 5 ukradenih žog, zadel je tudi 5 metov za tri točke (iz enajstih poizkusov). Pri Dallasu sta bila dvomestna še PJ Washington (16 točk) in Derrick Jones Jr. (11).

Prvi strelec Minnesote je bil pričakovano Anthony Edwards, ki se je ustavil pri 26 točkah, Mike Conley je pristavil 16 točk. Razočaral je predvsem Karl-Anthony Towns, ki je dosegel 14 točk ob zelo slabem metu iz igre (5/18), zgrešil je vseh osem metov za tri točke.

Dončić in soigralci so tako povedli že s 3:0 v zmagah. Še nikoli v zgodovini lige NBA nobena ekipa ni uspela preobrniti takšnega zaostanka.

Dončić
Foto Profimedia

Dallas ima pred četrto tekmo vseeno kar nekaj skrbi. Poškodoval se je namreč center Dereck Lively, ki je v drugi četrtini prejel udarec v glavo s strani kolena Karla-Anthonyja Townsa. Zapustil je igro, na parket pa se ni več vrnil.

Obe seriji končnice lige NBA, ki še potekata, sta precej enosmerni. Tudi Boston v finalu vzhodne konference vodi s 3:0 v zmagah proti Indiani.

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves 116:107 (33:28, 27:24, 27:35, 29:20)

Prva četrtina:

Dallas je tekmo bolje začel. Minnesota je bila v prvi četrtini v prednosti le povsem na začetku, ko je ta znašala dve točki, nato pa je stvari v roke prevzel Dallas, ki je vodil tudi za 8 točk. Po prvih 12 minutah so sicer domačini vodili za 5, Luka Dončić je bil pri 8 točkah, 2 asistencah in 2 ukradenih žogah.

Druga četrtina:

Druge četrtine Dončić ni začel na parketu, vseeno je Dallas še naprej igral dobro. Domačini so zadevali predvsem za tri točke, po košu Kyrija Irvinga pa je prednost prvič na tekmi narasla na dvomestno razliko. A vse ni bilo rožnato. Dereck Lively je namreč v drugi četrtini kar dvakrat dobil udarec s kolenom s strani Karla-Anthonyja Townsa, po drugem je moral zapustiti parket. Luka se je v igro vrnil 8:30 pred koncem četrtine. Po odhodu Livelyja so Volkovi pobrali precej napadalnih skokov. Prve minute v seriji je dobil tudi tretji center ekipe Dwight Powell. Po 24 minutah igre je prednost znašala osem točk (60:52). Dallas je v prvem polčasu dosegel deset trojk (iz 21 poizkusov), Dončić pa je bil pri 15 točkah najboljši strelec polčasa.

Dončić Dallas

Tretja četrtina:

Po odmoru je Dallas nadaljeval z dobro predstavo, pa čeprav je bil pri gostih razpoložen Mike Conley z dvema zadetima trojkama. A Dallas je vselej našel odgovor. Prednost je znašala 10 točk, v drugi polovici tretje četrtine pa se je Minnesota vrnila. Ključna akcija je bilo fantastično zabijanje Anthonyja Edwardsa, ki je prednost zmanjšal na štiri točke, Volkovom pa dal krila. S šestimi zaporednimi točkami je prednost izničil, po košu Naza Reida pa so gostje prvič po uvodu tekme povedli (79:77). Sledil je niz Dallasa, ki je dosegel šest zaporednih točk, v zadnji odmor sta ekipi vseeno odšli poravnani pri rezultatu 87:87.

Dončićeva statistika po treh četrtinah: 26 točk, 5 skokov, 4 asistence, 4 ukradene žoge, 4 zadeti meti za tri točke.

Četrta četrtina:

Že tolikokrat videna zgodba: na začetku zadnje četrtine je stvari v svoje roke vzel Kyrie Irving. Spet je bil izjemno razpoložen in Dallas držal v igri. Temu je svoje pristavil še Luka Dončić, ki je bil na današnji tekmi izjemno razpoložen, tudi pri metu za tri točke. Vseeno je bila četrtina zelo izenačena. Vse do zaključka. PJ Washington je z izjemno pomembno trojko ekipo povedel v vodstvo s 107:104, od takrat dalje pa so gostje uspeli doseči le še tri točke. V zaključku sta Dončić in Irving znova pokazala zvezdniški status in Maverickse popeljala do prednosti s 3:0 v seriji.