Kakšna vrnitev! Vsi govorijo o Luki Dončiću (VIDEO)

Košarka 31. Jan 20236:12 0 komentarjev
Luka Dončić
Luka Dončić je sam premagal Detroit. Foto: Profimedia

Luka Dončić se je po tekmi počitka zaradi poškodbe gležnja vrnil v velikem slogu. Slovenski košarkarski as je pri zmagi Dallasa nad Detroitom 111:105 dosegel neverjetnih 53 točk.

Poškodba gležnja proti Phoenixu je preteklost. Luka Dončić je po tekmi počitka spet napolnil baterije in svoje mojstrstvo pokazal proti Detroitu.

Že v prvi četrtini je Batom nasul 24 točk, na koncu pa se je pri metu iz igre 17/24 (za tri točke: 5/11) ustavil pri številki 53. Dosegel je skoraj polovico točk Dallasa in lastno ročno premagal Detroit s 111:105.

“Že v prvi četrtini je s provokacijami začel njihov pomočnik trenerja, ni jim pa bilo všeč, ko sem jim vrnil. Dejali so, ‘igraj košarko’. Morajo vedeti, če bodo to delali oni, bom še jaz. Nikogar se ne bojim,” je po tekmi povedal veliki junak tekme, ki je še tretjim v sezoni presegel mejo 50 točk. K noremu točkovnemu izkupičku je dodal še osem skokov in pet asistenc.

Besedni dvoboj s klopjo Detroita:

Kako zelo dominanten je bil Dončić in da je praktično igral sam, pove tudi podatek, da je bil drugi najboljši strelec Dallasa Spencer Dinwiddie z 12 točkami, Reggie Bullock pa jih je dodal devet. Pri gostih, ki ostajajo le pri 13 zmagah v tej sezoni, je bil najboljši Hrvat Bojan Bogdanović z 29 točkami.

Statistika Luke Dončića: 53 točk (met iz igre: 17/24, za tri: 5/11, prosti meti: 14/18), 8 skokov, 5 asistenc, 2 ukradeni žogi, 4 izgubljene žoge, 2 osebni napaki; +/-: 8

Vrhunci Dončića proti Detroitu:

Dallas bo imel zdaj nekaj dni počitka, nato pa bo ponovno zaigral v noči na petek in na nedeljo. Najprej jih čaka obračun z New Orleansom, nato pa še pomemben obračun z neposrednim tekmecem v zahodni konferenci Golden State Warriors.