Namesto zmenka z bivšimi večer poškodb (VIDEO)

Košarka 17. Apr 20236:54 0 komentarjev

Prvo tekmo končnice med Milwaukeejem in Miamijem v ligi NBA, ki je pozornost slovenskih ljubiteljev košarke plenila predvsem zaradi obračuna Gorana Dragića z nekdanjimi soigralci, so zaznamovale poškodbe. Ljubljančan ni igral za Buckse, ki jih zelo skrbi poškodba prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa.

Tekmo med prvim nosilcem vzhoda Milwaukeejem Bucks in Miamijem Heat sta zaznamovali dve poškodbi. Prvi zvezdnik domačih Giannis Antetokounmpo je ob padcu v prvi četrtini utrpel poškodbo v spodnjem delu hrbta. Nekaj časa je ostal v igri, preden je odšel v garderobo, in se na začetku druge četrtine za kratek čas vrnil, nato pa za zapustil igro. Tekmo je končal s šestimi točkami in tremi skoki v 11 minutah.

Po najnovejših informacijah trenerja Bucks Mika Budenholzerja so bili prvi posnetki z rentgenom spodbudni. “Tam je vse izgledalo čisto. Spremljali ga bomo, kako se bo počutil jutri, ko se zbudi. Moramo počakati, kaj bodo rekli zdravniki, predvsem pa kaj bo rekel Giannis sam. Zagotovo je zelo odporen na poškodbe, vedno se je hitro pozdravil. A vseeno gremo dan za dnem. Padec ni izgledal dobro, zdelo se je prav, da tekmo predčasno konča.”

Padec Antetokounmpa:

Miami je predvsem po zaslugi Jimmyja Butlerja, ki je dosegel 35 točk in 11 podaj, na prvi tekmi prvega kroga končnice vzhodne konference premagal Milwaukee s 130:117.

Bam Adebayo je dosegel 22 točk za Vročico, ki je igrala manj kot 48 ur po tem, ko se je prebila v končnico prek dodatnih kvalifikacij. Kevin Love je dosegel 18 točk, Caleb Martin in Gabe Vincent sta jih dodala po 15, Tyler Herro pa 12, preden je v drugi četrtini zaradi zloma desne roke končal s svojo predstavo.

Na drugi strani je največ točk za Buck dosegel Khris Middleton (33 točk), a to ni bilo dovolj za domače. Druga tekma bo v noči na četrtek, znova v Milwaukeeju.

Oba kluba iz mesta angelov do zmag na gostovanju

Nedeljski spored je sicer odprla tekma med Los Angeles Lakers in Memphis Grizzlies, prvi so slavili s 128:112. Blestel je predvsem Japonec Rui Hačimura, ki je s klopi dosegel 29 točk. 25-letnik je na svoji šesti tekmi v končnici odigral zares vrhunsko, saj je iz igre zadel 11 od 14 metov, od tega 5 od 6 metov za tri točke. Vseh pet poskusov za tri točke je dosegel v drugem polčasu. To je bilo prvič, da je Hačimura v svoji štiriletni karieri v ligi NBA na eni tekmi zadel pet metov za tri točke. Bil je eden od štirih Jezernikov, ki so vpisali vsaj 21 točk. Austin Reaves jih je dosegel 23, prva zvezdnika ekipe LeBron James (21) in Anthony Davis (22) pa sta vpisala dvojnega dvojčka.

Rui Hačimura
Rui Hačimura. Foto: Profimedia

V končnico so zmagovito vstopili tudi Los Angeles Clippers, ki so na gostovanju v Phoenixu slavili s 115:110. Gostje so v prvem polčasu vodili že s 17 točkami razlike, a so se Sonca vrnila in v tretji četrtini prevzela vodstvo. Zadnjo besedo so vseeno imeli varovanci Tyronna Lua, predvsem Kawhi Leonard. Vpisal je 38 točk, še 19 jih je dodal Eric Gordon. Phoenixu ni pomagal dvojni dvojček Kevina Duranta (27 točk, 11 asistenc, 9 skokov), niti 26 točk Devina Bookerja in 22 točk Torreyja Craiga.

Kawhi Leonard
Kawhi Leonard. Foto: Profimedia

Zaman smo čakali tudi na drugi slovenski nastop večera. Vlatka Čančarja ni bilo v postavi Denverja, ki pa je v ponedeljkovem jutru po slovenskem času zanesljivo ugnal Minnesoto. Na koncu je razlika znašala kar 29 točk. Prvi zvezdnik Nuggetsov Nikola Jokić je tokrat v manj kot pol ure igre dosegel 13 točk, dodal pa je še 14 skokov. Ključ do visoke zmage je bil razporejen prispevek košarkarjev, saj jih je kar šest doseglo vsaj deset točk. Največ, 24, jih je skupaj z osmimi skoki in osmimi asistencami prispeval Jamal Murray, dvojni dvojček je vpisal tudi Michael Porter (18 točk in 11 skokov). Za Timberwolvese je 18 točk vpisal Anthony Edwards.