Nov dokaz veličine LeBrona Jamesa

Košarka 10. Dec 202313:00 0 komentarjev
LeBron James

Osemintridesetletni LeBron James je tudi v svoji 21. sezoni v ligi NBA izjemno motiviran. Kljub temu, da je v svoji bogati karieri osvojil že ogromno, očitno še ni rekel zadnje. To je dokazal v Las Vegasu, kjer je z Los Angeles Lakersi osvojil premierni NBA pokal, ob tem pa se podpisal še pod naziv najkoristnejšega igralca turnirja.

Ponoči se je v Las Vegasu končal prvi pokalni turnir lige NBA. Slavila je (poleg Bostona) najtrofejnejša franšiza v ligi, Los Angeles Lakers. Jezerniki so bili s 123:109 boljši od Indiane. Ob tem pa je nov izjemen dosežek uspel LeBronu Jamesu.

James je postal prvi MVP pokala lige NBA. V finalu je dosegel 24 točk, zbral še 11 skokov in 4 asistence, ukradel pa tudi dve žogi. Prvo ime tekme je bil sicer njegov soigralec Anthony Davis z 41 točkami in 20 skoki.

LeBron je s tem le še povečal že tako izjemno veliko zbirko nagrad in priznanj, ki jih je nabral v dolgi karieri. V svoji 21. sezoni v ligi NBA še vedno ne popušča, še naprej pa dokazuje, da gre za enega najboljših košarkarjev v zgodovini.

Spomnimo, LeBron James bo konec decembra dopolnil že 39 let.

“Ustvarili smo zgodovino. Vedno, ko si na pravi strani zgodovine, to vzameš z odprtimi rokami. Prvi NBA pokal pripada Los Angelesu. Tega nam ne morejo vzeti,” je bil James navdušen po veliki zmagi proti Indiani.

19-krat je nastopil na tekmi vseh zvezd, prav tolikokrat bil uvrščen v eno izmed najboljših peterk sezone. Osvojil je štiri šampionske prstane, dva v Miamiju, enega v Clevelandu, enega v Los Angelesu. V sezoni 2003/04 je osvojil naziv novinca leta. Štirikrat je bil najkoristnejši košarkar v ligi NBA, prav tolikokrat je osvojil tudi naziv MVP finala.

Ob tem je bil šestkrat izbran v eno izmed dveh najboljših obrambnih peterk. Liga NBA pa ga je lani uvrstila na seznam 75 najboljših košarkarjev vseh časov ob 75-letnici lige.

LeBron James je v lanski sezoni prehitel Kareema Abdula Jabbarja na prvem mestu večne lestvice strelcev v zgodovini lige NBA.

Po odigranih minutah v rednem delu je na tretjem mestu, zaostaja le za Abdul Jabbarjem in Karlom Malonom. Na lestvici skokov zaseda 31. mesto, po asistencah pa je že četrti. Pred njim so John Stockton, Jason Kidd in Chris Paul, trije organizatorji igre.

Zanimivo je tudi, da je bil po enkrat najboljši strelec in najboljši podajalec lige. V sezoni 2007/08 je dosegal po 30 točk na tekmo, v sezoni 2019/20, ko je bil z Lakersi na koncu tudi prvak, pa 10,2 asistence.