Senzacija v Manili: Nemci izločili Američane (VIDEO)

Košarka 8. Sep 202316:39 0 komentarjev
Franz wagner

Nemčija je drugi finalist svetovnega prvenstva v košarki! V polfinalu je bila boljša od reprezentance ZDA s 113:111 in poskrbela za veliko senzacijo.

Nemci so neustrašno vstopili v tekmo proti reprezentanci ZDA. Ekipi sta odlično igrali v napadu, že do polčasa sta dosegli 60 oziroma 59 točk.

Obe ekipi sta na tekmi iz igre metali 58-ostotno, za tri točke pa več kot 40-odstotno (Američani kar 48 %). Srečanje je bilo izjemno izenačeno, ZDA pa se niso uspele oddaljiti od žilavih nasprotnikov.

Nemci so v zadnji četrtini povedli že za 12 točk. Američani so se znova približali, a prepozno. Finale svetovnega prvenstva bo evropski!

Zadnja minuta tekme:

Prvi strelec tekme je bil Andreas Obst s 24 točkami, zadel je štiri mete za tri točke, ob tem je prispeval še 6 asistenc. Franz Wagner je dodal 22 točk, Daniel Theis pa 21.

Pri Američanih sta bila razpoložena predvsem Anthony Edwards in Austin Reaves, ki sta dosegla 23 oziroma 21 točk.