Košarkarice Celja povedle v finalu državnega prvenstva (VIDEO)

Košarka 17. Apr 202419:00 0 komentarjev
Cinkarna Celje

Košarkarice Cinkarne Celje so v prvi tekmi finala 1. ženske slovenske košarkarske lige na domačem parketu premagale Triglav z 81:54. Celjanke so tako v finalu državnega prvenstva povedle z 1:0 v zmagah. Naslednja tekma bo v petek v Kranju.

Ekipi v finalu igrata na tri zmage. Po tekmi v Kranju bo tretja tekma 23. aprila v Celju. Morebitna četrta tekma v Kranju bo 25. aprila, morebitna peta v Celju pa 28. aprila.

Celjanke so v polfinalu z 2:0 v zmagah (100:40 in 86:53) premagale Mariborčanke. Košarkarice Triglava pa so v polfinalu potrebovale tri tekme, z 2:1 (57:62, 80:63 in 60:50) so izločile Akson Ilirijo.

Celjanke so tako finale DP pričakale nekoliko bolj sveže. V finale so krenile tudi kot favoritinje. Pred tekmami izločilnega dela so Celjanke redni del končale z razmerjem zmag in porazov 21-0, Kranjčanke so bile druge (18-3).

V uvodnem dvoboju finala so Celjanke upravičile vlogo favoritinj. Sredi prve četrtine so počasi začele višati prednost, ki so jo nato držale čez celoten obračun. Ob koncu uvodne četrtine prednost je prednost domačink znašala +13, ob odhodu na glavni odmor pa +10.

Sredi tretje četrtine so košarkarice iz knežjega mesta prednost povišale že na +24 pri 57:33. V zadnji četrtini je prednost poskočila na +28, Celjanke pa so na koncu slavile s 27 točkami naskoka.

Pri Celjankah je 22 točk dosegla Thayna Silva, 21 jih je dodala Mojca Jelenc, medtem ko je Lea Bartelme vpisala 14 podaj. Pri Triglavu je Ana Šarić dosegla 16 točk, Lara Kozina Bubnić pa deset ob 11 skokih.

V zadnjih dvanajstih sezonah so v finalu igrali zgolj Celjanke in Triglavanke. Vse zaključne obračune razen leta 2020, ko državnega prvenstva niso končali zaradi pandemije, so dobile Celjanke z izidom 3:0. Letos se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov.