Richarlison z mojstrovino potopil Srbijo, poškodba Neymarja

Katar 2022 24. Nov 202221:56 0 komentarjev

Na zadnji tekmi petega tekmovalnega dne SP v Katarju je Brazilija z 2:0 ugnala Srbijo. Oba zadetka je dosegel odlični Richarlison, še posebej lep je bil drugi, ki ga je dosegel s škrajicami. Na drugi tekmi prvega kroga v skupini G je bila Švica boljša od Kameruna z 1:0 (0:0).

Petkratni svetovni prvaki iz Brazilije so zmagovito odprli zaključni turnir v Katarju, kjer sodijo v najožji krog favoritov za končno zmago. Selecao je odpor orlov po sijajni predstavi zlomil v drugi polovici tekme, oba gola pa je dosegel 25-letni napadalec Richarlison v 62. in 73. minuti.

Prvi polčas po vsebinski plati ni bil posebej bogat. Igra je v glavnem potekala na sredini igrišča, nekaj več pobude je bilo na strani Južnoameričanov, izrazitih priložnost za zadetek pa si niso priigrali.

Na največjem stadionu v Katarju je po golu najprej “zadišalo” v 27. minuti, ko je Thiago Silva poslal globinsko žogo do Viniciusa Juniora, nevarnost pa je s pravočasnim posredovanjem preprečil srbski vratar Vanja Milinković-Savić, ki je osem minut kasneje tudi brez najmanjših težav ubranil strel Raphinhe. V 41. minuti je bil srbski branilec Nikola Milenković malce neroden pri izbijanju žoge, nato pa je v zadnjem hipu le odklonil nevarnost pred hitronogim Viniciusom.

Začetek druge polovice tekme se je začel z grobo napako Nemanje Gudelja, njegovega “darila” pa ni izkoristil Raphinha, po njegovem strelu je znova zablestel 25-letni srbski vratar. Brazilci so bili v nadaljevanju aktivnejši in vse bolj stiskali obroč pred tekmečevimi vrati.

V 55. minuti je Neymar po podaji Viniciusa streljal mimo vrat, pet minut kasneje pa je po projektilu Alexa Sandra žoga zadela okvir vrat. V 62. minuti so Brazilci le dosegli vodilni gol, večino dela je opravil Neymar, ki je pošteno premešal srbsko obrambo, po strelu Viniciusa pa je žogo v mrežo pospravil Richarlison.

Srbski selektor Dragan Stojković je z menjavami – kar štiri je opravil med 57. in 66. minuto – skušal spremeniti potek dvoboja, njegovo drzno postavitev pa so Brazilci izkoristili že v 73. minuti, ko je po podaji Viniciusa z leve strani Richarlison z atraktivnim strelom iz obrata in škrajicami še drugič premagal srbskega vratarja.

Po drugem golu je srbska igra povsem razpadla, kljub nekaterim brazilskim priložnostim – Casemiro je v 81. minuti zadel vratnico, dve minuti kasneje pa se je po strelu Freda izkazal Milinković-Savić – pa se mreža več ni zatresla. Še pred koncem tekme je bil zaradi poškodbe gležnja zamenjan Neymar. Prvemu zvezdniku Brazilcev je obrnilo skočni sklep in tekmi ni več nadaljeval. V 79. minuti ga je zamenjal Antony, brazilski navijači pa upajo, da je bila zamenjava bolj preventivne narave.

Brazilija se bo v naslednjem krogu pomerila s Švico, Srbija pa s Kamerunom. Obe tekmi bosta 28. novembra.