Cristiano Ronaldo hitro prebolel ljubljanski poraz (VIDEO)

Nogomet 3. Apr 202413:38 0 komentarjev

Cristiano Ronaldo je tudi na drugi tekmi po reprezentančnem premoru dosegel tri gole za Al-Nassr. Portugalec se je med strelce vpisal v 11., 21. in 42. minuti in s tem svojemu klubu začrtal pot do izdatne zmage nad Abho.

Cristiano Ronaldo, ki je minuli torek s portugalsko reprezentanco doživel grenak poraz proti Sloveniji v Stožicah (0:2), je očitno hitro pozabil na ljubljanski neuspeh.

Takoj po vrnitvi v klubsko okolje v Savdski Arabiji je hat-trick najprej vpisal v soboto proti Al-Taju (5:1), trikrat pa je mrežo tekmeca zatresel še na torkovem obračunu proti Abhi. Proti predzadnji ekipi savdske lige se je med strelce vpisal kot prvi v 11. minuti, v 21. minuti je bil natančen še drugič – obakrat s prostega strela.

V 33, minuti je bil natančen še njegov soigralec Sadio Mane, Ronaldo pa je trojček golov dopolnil še pred koncem prvega polčasa (42.). Na koncu je bilo kar 8:0 za rumeno-modre. Za 39-letnika je bil to 29 zadetek v tej sezoni, s čimer je najboljši strelec savdske lige. Temu je dodal še 10 podaj. Zanj je bila to peta tekma s tremi ali več goli, odkar se je konec leta 2022 pridružil Al-Nassrju.

Ta je je po 26 krogih lige drugi na prvenstveni lestvici z 62 točkami, vodi Al-Hilal s 74 točkami. Do konca je še osem tekem.